Великобілозерська районна державна адміністрація

Запоріжці мають можливість долучитися до перевірки доброчесності прокурорів

Дата: 08.08.2016 09:42
Кількість переглядів: 481

 

Міністерством юстиції зареєстровано наказ Генеральної прокуратури України, яким затверджено порядок проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів у органах прокуратури. Про це під час брифінгу повідомив член регіональної комісії з питань доброчесності прокурорів, слідчих та співробітників місцевих прокуратур, учасник АТО В’ячеслав Зайцев.

За його словами, прокурори та слідчі органів прокуратури подають анкету доброчесності, де вказана декларація, зокрема  все майно та доходи. Метою проведення цієї перевірки є виявлення прокурорів, які повідомили недостовірну інформацію в анкеті доброчесності, в тому числі щодо відповідності рівня життя наявному у них та членів їх сімей майну та одержаним доходам.

Якщо за результатами таємної перевірки доброчесності буде встановлено ознаки вчинення дисциплінарного проступка, прокурора буде притягнуто до відповідальності, у тому числі можуть вживатися радикальні заходи у вигляді звільнення та судового розгляду.

- У Запорізькій області вже є випадки виявлення недостовірної декларації та реальних доходів прокурорів. Усе це може бути підставою для звільнення. Під перевірку підпадає вся прокуратура, починаючи зі слідчих районних відділів до верхівки області. Наразі в Україні перевіряють діяльність близько 15 тисяч прокурорів, з них близько 700 – із Запорізької області. Долучитися до перевірки має можливість кожен громадянин. Я переконаний, що в області є чесні прокурори, для яких честь мундира – не порожнє слово, проте висновки будуть зроблені після перевірки, - наголосив В’ячеслав Зайцев.

У разі наявності такої інформації будь-яка особа може надати її до управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури Генеральної прокуратури України одним із найбільш зручних способів: шляхом подання листа, звернення, повідомлення у паперовій формі за адресою м. Київ, вул. Різницька, 13/15 (адресат – управління внутрішньої безпеки та захисту працівників прокуратури) з поміткою «Перевірка доброчесності»;  шляхом передачі такої інформації на електронну адресу: informator@gp.gov.ua; шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України.

Згідно із встановленим порядком у такому повідомленні мають обов’язково зазначатись: П.І.Б. прокурора, щодо якого надається інформація, фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також твердження, щодо якого, на думку повідомлювача, прокурором надано недостовірну інформацію (наприклад, щодо невчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення). Лише за таких умов надана інформація підлягає перевірці.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень