Великобілозерська районна державна адміністрація

У закладах охорони здоров’я продовжиться оптимізація ліжкового фонду

Дата: 24.05.2016 14:14
Кількість переглядів: 570

Стан виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тисяч населення» розглядався під час наради голови облдержадміністрації Костянтина Бриля з керівниками територій.

Цією постановою  затверджено граничний норматив забезпечення стаціонарними ліжками – не більше 60 ліжок у розрахунку на 10 тис. населення.

За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Марини Воловик,  норматив стосується всіх комунальних закладів охорони здоров’я  області, а не для кожного міста та району окремо, як це помилково трактують більшість керівників закладів охорони здоров’я та очільників міст і районів. Постановою визначено чіткі завдання, а не рекомендації, а саме: приведення ліжкового фонду у відповідність до затвердженого  постановою нормативу; коригування кількості ліжкового фонду, зменшуючи його з урахуванням рівня захворюваності  населення та регіональних особливостей.

У комунальних та державних закладах охорони здоров’я області на 1 квітня цього року налічується 14851 ліжко, крім того, функціонує 678 ліжок у приватних та відомчих закладах охорони здоров’я. Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації проведено аналіз ефективності використання наявного ліжкового фонду. Значно перевищує цей показник серед ліжок терапевтичного профілю – 18,32 на 10 тис. населення, але при цьому в структурі звертає на себе увагу нестача загальнотерапевтичних ліжок – 8,4 на 10 тис. населення,  перевищення  ліжок кардіологічного профілю – 5,41 на 10 тис. населення, ендокринологічних  –  0,93  на  10 тис. населення,  пульмонологічних  – 1,5 на    10 тис.  населення,  імунологічних  –  0,06, неврологічних – 6,25 на 10 тис. населення; психіатричних – 7,55 на 10 тис. населення; шкірно-венерологічних – 1,6 на 10 тис. населення;  наркологічних – 1,0 на 10 тис. населення. Надлишок хірургічних ліжок становить 21%, майже  20%  - для вагітних та породіль.

Посадовець наголосила, що необхідно звернути увагу на недоцільність функціонування ряду спеціалізованих хірургічних ліжок у деяких закладах охорони здоров'я другого рівня надання медичної допомоги (урологічних, проктологічних, гінекологічних), враховуючи рівень їх кадрового забезпечення,  матеріально-технічний стан, а також ефективність використання.

- За результатами  проведеного аналізу здійснено  розрахунки необхідної кількості ліжок згідно з нормативом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України. Оптимізації підлягають 4132 ліжка.  Слід зазначити, що за рахунок медичної субвенції в подальшому будуть фінансуватись лише ті ліжка, які враховані нормативом, решта надлишкових ліжок – за рахунок бюджету місцевої громади. Виконання поставлених завдань надасть можливість  підвищити ефективність використання наявних фінансових, матеріально-технічних і кадрових ресурсів, забезпечити належну якість медичних послуг, у тому числі за рахунок концентрації  складних і витратних видів медичної допомоги у  потужних та сучасно обладнаних закладах охорони здоров’я, а також дозволить усунути невиправдане дублювання медичних послуг, - зазначила у своїй доповіді Марина Воловик.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень