Великобілозерська районна державна адміністрація

Центри допомоги учасникам АТО у районах активізують роботу

Дата: 24.05.2016 14:15
Кількість переглядів: 463

За ініціатии обласного центру допомоги учасникам антитерористичної операції у Вільнянському та Новомиколаївському районах відбулися інформаційно-методичні зустрічі. За словами керівника центру Олексія Сквордякова, сьогодні перед ними стоїть завдання не лише надати нашим захисникам передбачену законом фінансову та соціальну підтримку, але й стимулювати їх до самоорганізації, створення громадських організацій з перспективою подальшого входження до влади. Важливо, щоб  після повернення з фронту солдати не втрачали соціальні контакти, не залишалися сам на сам зі своїми проблемами, а мали постійну підтримку небайдужих людей, усієї громади.

Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Олександр Зубченко повідомив, що з початку роботи до центрів надійшло понад 7,7 тис. звернень. Кожен заявник у середньому порушує три – чотири питання. Зокрема, голова Новомиколаївської громадської організації учасників АТО Сергій Грудєв акцентував увагу на необхідності надавати лікарям чіткі роз’яснення, як і кому виписувати рецепти на безкоштовне отримання ліків, широко інформувати демобілізованих про мережу аптек, де їх можна отоварити.  Лідер районних волонтерів Олександр Моргунов порушив проблему стоматологічного лікування учасників АТО, компенсації витрат на проїзд до клінік. Багато дискутували про можливість законно заготовляти дрова для родин хлопців, які воюють. З одного боку, навкруги багато закинутих садиб та бригад, що поросли лісом, з іншого – окремі співробітники поліції вбачають кримінал у діях кожного, хто везе в’язку дров.

Під час зустрічі у Вільнянську голова районної ради Андрій Салякін розповів про ноу – хау для новобранців. Кожен із них за рахунок коштів районного бюджету в  день відправки  отримує дорожній набір із засобів індивідуальної гігієни. Вільнянський міський голова Наталія Мусієнко говорила про недосконалість архітектурно-будівельної політики – щоб виділити землю ветеранам, сільрада повинна замовити генеральний план населеного пункту вартістю від 300 до 400 тис. гривень. Таких ресурсів у місцевих бюджетах немає. Серед позитивних досягнень – організація масштабного літнього оздоровлення дітей учасників АТО у таборі «Маяк» на березі Дніпра.  Не забудуть й про родини загиблих бійців, для яких виділено путівки в санаторій «Глорія» на Азовському узбережжі. На жаль, наші захисники поки що мало знають про лікувальний потенціал та технічні можливості обласного госпіталю для ветеранів війни на Великому Лузі та госпітального відділення обласної клінічної лікарні.

На завершення учасники наради оглянули капітально відремонтоване приміщення колишнього РАГСу. Його передано ветеранським організаціям «афганців» та воїнів АТО. Ремонт зробили коштом міського бюджету, а надалі офіс утримуватиме районна влада. Тут створять музей бойового шляху вільнянців, облаштують волонтерський штаб, будуть проводити зустрічі зі школярами та виховні заходи.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень