Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізькі школи отримають майже тисячу комп’ютерів

Дата: 08.08.2016 10:29
Кількість переглядів: 457

В області триває процес створення опорних шкіл, у яких здобуватимуть освіту діти, які зараз навчаються в малокомплектних школах. Початкові школи працюватимуть максимально наближено до місця проживання дитини, а навчання в старшій школі відбуватиметься на базі опорних шкіл, які планується забезпечити не лише кращими вчителями, а й сучасним обладнанням.

Як повідомили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, на цей час у Запорізькій області створено чотири опорні навчальні заклади з сімома філіями: у Новомиколаївському та Чернігівському районах, у Смирновській і Преображенській територіальних громадах.

Наразі опрацьовується питання  технічного оснащення цих шкіл. Зокрема, всі опорні заклади Запорізької області у 2015 році отримали 120 тис. грн. та обладнали кабінети фізики. А Олексіївський опорний заклад виграв конкурс та повинен отримати кошти за рахунок технічної міжнародної допомоги.

Для Олексіївської школи Смирновської сільської ради Куйбишевського району на ремонт даху з державного бюджету  виділено 2 394 870 грн., а з місцевого бюджету  розвитку - 39 188 грн. для розробки проектної документації на  дах.   У 2017 році заплановано придбати один кабінет інформатики на суму 100 тис. грн.

Найближчим часом в область надійдуть 964 персональних комп’ютери за угодою МОН України з Китаєм. Кожна опорна школа отримає по 15 ПК. Крім того, китайські ПК отримають заклади, які виграли конкурс за програмою «Go Camps» у рамках співпраці з громадською організацією  Go Global. Цей проект був спрямований на підтримку функціонування літніх мовних таборів у навчальних закладах. Взяли участь у цьому конкурсі та стали переможцями сім шкіл області: Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чернігівської районної ради, Запорізький колегіум «Елінт», три заклади у Мелітополі - гімназія № 5, навчально-виховний комплекс № 16, спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23; Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Дивосвіт", Кам’янсько-Дніпровська районна гімназія «Скіфія».

Окрім цього, з метою підвезення дітей до опорних шкіл передбачено придбання шкільних автобусів за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Запорізькій області на ці цілі виділено близько 25 млн. грн..

Наразі в закладах освіти області тривають поточні та капітальні ремонти дахів, котелень, систем опалення тощо. Ремонт здійснюється загалом у 179 закладах освіти на заплановану суму 46 млн. грн., з яких освоєно 19,6 млн. грн. На ремонт закладів освіти обласного підпорядкування виділено 19 млн. грн.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень