Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Запорізькі виші увійшли до рейтингу ВНЗ "Топ-200 Україна"

Дата: 01.06.2017 11:20
Кількість переглядів: 406

У цьому році щорічний університетський рейтинг "Топ 200 Україна" визначався одинадцятий раз поспіль. Він став визнаною системою незалежного оцінювання діяльності університетів для академічної спільноти, роботодавців і українського суспільства в цілому. Протягом останнього десятиліття рейтинг "Топ-200 Україна" стимулював здорову конкуренцію і змагальність між університетами країни у відповідності до головних критеріїв оцінювання їх роботи.

Міжнародна спостережна рада національного рейтингу "Топ 200 Україна" щороку проводила консультації з світовим координаторам університетських рейтингів - міжнародною організацією IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (Брюсель) (IREG) з метою узгодження методики та критеріїв для оцінювання діяльності університетів України.

Останні консультації з IREG відбулися 15 травня 2017 року в м. Бремен (Німеччина), присв'ячені аналізу існуючих методик визначення університетських рейтингів та їх подальшого вдосконалення.

Відзначалося, що наукометрічні дані (кількість цитувань за системами Scopus чи Web of Science, кількість міжнародних грантів, характеристики професорсько-викладацького складу та інше) є важливими складовими для оцінювання академічних складових університетських рейтингів, але не головними. В сучасних умовах на перше місце мають виходити реальні інноваційні досягнення університетів, які роблять внесок у прогрес суспільства і забезпечують його середньострокові і довгострокові перспективи.

 У відповідності до цих рекомендацій та рішень Лісабонського форуму IREG від 2016 року  команда національного рейтингу "Топ 200 Україна" провела чергове оцінювання діяльності університетів України за останній рік і обрахувала їх інтегральний рейтинг з використанням введеного у 2016 році  критерію «Інноваційна діяльність університетів».

До національного рейтингу увійшли майже всі виші  Запорізької області. Найвище місце посів Запорізький національний технічний університет – 47. До першої сотні також увійшли: Запорізький державний медичний університет – 61 місце; Таврійський державний агротехнологічний університет – 70; Запорізький національний університет – 81.  У другій сотні розмістилися: Запорізька державна інженерна академія – 128 місце; Класичний приватний університет – 144; Мелітопольський державний педагогічний університет – 168; Бердянський університет менеджменту і бізнесу – 198; Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій – 199.

Трійку ж лідерів вишів України очолили:  Національний університет «Київський політехнічний інститут» ім.. Сік орського – 1 місце; Київський національний університет ім.. Т.Г. Шевченка – 2 місце; Харківський національний університет ім.. Каразіна – 3 місце.   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій  з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень