Великобілозерська районна державна адміністрація

Петро Порошенко: «Використовуючи науковий потенціал конструкторського бюро «Прогрес», буде створено новий двигун для сучасного українського винищувача»

Дата: 26.04.2016 13:39
Кількість переглядів: 481

Під час робочого візиту до Запоріжжя Президент України Петро Порошенко відвідав ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка. Там він ознайомився з напрацюваннями підприємства та провів зустріч з колективом.

Глава держави відзначив, що станом на сьогодні десятки підприємств Укроборонпрому були витягнуті з банкрутства, а десятки тисяч людей зберегли свої робочі місця. Крім того, з минулого року ці підприємства отримали можливість збільшити зарплатню своїм працівникам. Це стало реальним, завдяки тому, що уряд країни прибрав значну частину дозвільних документів, корупційні складові та чимало інших факторів.

- Два роки поспіль наша країна своїм пріоритетом ставила не рівень життя людей, а захист держави, її збереження та захист від агресора. 5% ВВП було спрямовані на сектор оборони і безпеки.  Проте, говорячи про певні статистичні цифри, потрібно не забувати, що рівень успіху реформ визначається рівнем життя наших людей. Якщо люди живуть краще – реформи рухаються в правильному напрямку, - підкреслив Петро Порошенко.

За словами Президента, для того, щоб збудувати сприятливий інвестиційний клімат, Україні потрібні рішучі кроки. Насамперед це стосується зменшення оподаткування вітчизняних виробників,  приведення до ладу діяльності податкової адміністрації, покращення роботи митниці. Також потрібно провести судову реформу, аби виробник почувався захищеним.

- Говорячи про ваше підприємство нам потрібно прийти до того, що 75% прибутку не забирала держава. Аби ці кошти вкладалися у розвиток виробництва, без якого потужності будуть просто знищені. Від майбутнього таких підприємств залежить розвиток України. Адже нині 70% їх продукції йде на імпорт, завдяки чому в країну надходить валюта. Хочу сказати, що українське машино-, авіабудування та створення двигунів має високе майбутнє, - наголосив Глава держави.

За словами Петра Порошенка, лише за останній рік підприємства концерну Укроборонпрому вийшли з контрактами на нові ринки збуту починаючи Саудівській Аравії, закінчуючи Азербайджаном. Президент повідомив, що в планах на майбутнє - створення нового експортного агентства, яке забезпечить спрощення виходу на нові ринки збуту для українських підприємств машинобудівної галузі. В тому числі це стосується і ринків НАТО. Проте, Україні важливо мати і внутрішнє замовлення. І саме тому, в поточному році були затверджені досить високі цифри державного оборонного замовлення на кілька мільярдів гривень. Адже це важливо для розвитку армії.

- Українські льотчики та конструктори наголошують, що особлива потреба нині існує у сучасних двигунах для українського винищувача. І те, що ми сьогодні побачили тут, може забезпечити висоту польотів, потужність, надійність та економічність. Я впевнений, що використовуючи науковий потенціал конструкторського бюро «Прогрес», нам вдасться створити новий двигун для сучасного українського винищувача, - заявив Петро Порошенко.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень