Великобілозерська районна державна адміністрація

Операція «Нерест-2017»

Дата: 29.03.2017 14:24
Кількість переглядів: 425

 

Увага!

З 01 квітня по 20 травня 2017 року на території Великобілозерського району розпочинається проведення операції "Нерест-2017".

Навесні настає період розмноження риб - нерест. У цей час рибам необхідно відкласти запліднену ікру. Від цього залежить збереження рибних запасів у річках , а іноді й навіть існування деяких видів. Саме під час нересту активізується браконьєрський вилов риби, жорстокий і безглуздий. У зв’язку з цим виникає нагальна необхідність посилення державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства з питань збереження, відтворення та використання водних біоресурсів.

З цією метою щороку проводиться операція «Нерест», до якої залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, органи рибоохорони, громадськість, засоби масової інформації.

Забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм; у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій; у підвідних і магістральних каналах, відводах рибогосподарських та меліоративних систем, в шлюзових каналах тощо; у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження); з незареєстрованих плавзасобів або таких, що не мають на корпусі чіткого реєстраційного номера (за винятком веслових човнів); у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств; у водоймах риборозплідних і товарних рибних господарств; на зимувальних ямах; на водоймах, що не визначені органами рибоохорони як такі, на яких дозволене любительське рибальство.

В цей період дозволяється любительський і спортивний вилов риби на спеціально відведених позанерестових ділянках усім громадянам однією поплавочною чи донною вудкою з одним гачком або спінінгом, але тільки з берега. Крім випадків перевищення вилову дозволеної кількості риби, здійснення лову забороненими знаряддями – приміром, сіткою, павуком, острогою, електроловом та вилову видів риб, які занесені до Червоної книги України за це також для горе-рибалок буде передбачена відповідальність

За порушення правил рибальства передбачається, як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень