Великобілозерська районна державна адміністрація

Об’єднані територіальні громади готують проекти на фінансування за кошти субвенції

Дата: 17.05.2016 14:02
Кількість переглядів: 480

Стан підготовки і розгляду проектних заявок об’єднаних територіальних громад, реалізація яких здійснюватиметься за рахунок коштів субвенції з державного бюджету, було розглянуто під час он-лайн наради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з керівництвом обласних державних адміністрацій. Запорізьку область представляла заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Як зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, головне завдання влади на місцях на 2016 рік - утворення агенцій регіонального розвитку та підготовка проектів розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад. На розвиток проектів територіальних громад з державного бюджету виділено 1 млрд. грн.

- У бюджеті передбачена субвенція місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади. Необхідно активізувати реалізацію перспективних планів у територіальних громадах, усі кошти треба освоїти в цьому році. Проекти програм регіонального розвитку затверджено по 10 областях, інші області ще в процесі підготовки чи затвердження планів, - повідомив В’ячеслав Негода.

Також, за його словами, в чотирьох регіонах прийнято рішення про утворення агенцій, ще чотири регіони - на підході до вирішення цього питання.

- Агенції – це майданчики для реформ з проведення децентралізації, це повинна буди аполітична структура, яка відстоює та захищає інтереси громади та займається перспективним розвитком територій на місцях, - підкреслив посадовець.

Як зазначила заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, наразі в Запорізькій області триває активна робота щодо створення Агенції регіонального розвитку. Також подано шість заявок від двох об’єднаних територіальних громад на фінансування проектів за кошти субвенції.

- З об’єднаними територіальними громадами проведено організаційну та роз’яснювальну роботу щодо порядку та умов надання субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури. За рекомендаціями облдержадміністрації територіальні громади затвердили програми соціально-економічного розвитку та внесли зміни до існуючих, сформовано попередні переліки проектів, які планується реалізувати за рахунок коштів субвенції. Територіальні громади подали до облдержадміністрації  для надання висновків п’ять проектних заявок від Комиш-Зорянської селищної територіальної громади Куйбишевського району та для попереднього розгляду - одну проектну заявку від Веселівської селищної громади. На сьогодні інші громади знаходяться в процесі подачі заявок на розгляд. Облдержадміністрація всіляко сприяє об’єднаним громадам у підготовці проектних заявок. Це питання знаходиться на постійному контролі, -  зазначила Зінаїда Бойко.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень