Великобілозерська районна державна адміністрація

Область продовжує позбуватися символів тоталітаризму

Дата: 17.05.2016 13:32
Кількість переглядів: 482

У Запорізькій  області триває робота щодо виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». У її рамках чергові рішення щодо перейменувань та демонтажу ухвалено на засіданні обласної комісії з питань ліквідації символів тоталітаризму та повернення історичних назв у регіоні, яке провів заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Так, за результатами розгляду затверджено перелік перейменування об’єктів топоніміки, а саме 52 вулиць у м. Запоріжжя. Невдовзі в обласному центрі з’являться вулиці, перейменовані на честь загиблих героїв АТО, героїв Небесної сотні, провідників національно-визвольних змагань, а також видатних запоріжців, таких як Леонід Жаботинський, В’ячеслав Толок тощо.

Крім цього, узгоджено перейменування вулиць у населених пунктах Бердянського, Василівського, Веселівського, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського, Михайлівського, Новомиколаївського, Оріхівського, Пологівського, Приазовського, Приморського, Токмацького, Чернігівського та Якимівського районів, а також у м. Бердянськ і Токмак.

У рамках порядку денного також затверджено додатковий перелік пам’ятників та пам’ятних знаків, що підпадають під обмеження Закону та підлягають демонтажу. Це панно «50 років Жовтня» у м.Запоріжжі, стела «Знак пошани»  та копії радянських орденів у Мелітополі, дві скульптури Леніна у смт Чернігівка та пам’ятник Леніну в с. Владівка Чернігівського району.

На засіданні також затверджено типовий зразок меморіальної дошки загиблим учасникам АТО.

Члени комісії обговорили і плани щодо подальшої роботи, за підсумками якого ухвалили низку рішень. Так, Запорізькій міській раді рекомендовано у встановленому законом порядку організувати громадські слухання щодо перейменування Комунарського району; Оріхівському міському голові  - забезпечити демонтаж стели  московсько-ленінградським курсантам у м. Оріхів.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень