Великобілозерська районна державна адміністрація

Центр «Побратим» ділиться досвідом надання допомоги учасникам АТО

Дата: 17.05.2016 14:47
Кількість переглядів: 561

У Мелітопольській райдержадміністрації відбувся міжрайонний навчально-методичний семінар, присвячений роботі першого в області центру сімейної та соціально-психологічної реабілітації учасників АТО «Побратим». Вивчити його досвід прибули делегації Веселівського, Приазовського та Якимівського районів, представники облдержадміністрації, учасники АТО, фахівці обласних установ.

Громадську організацію створили волонтери у лютому 2015 року, коли додому поверталася перша хвиля демобілізованих. Згодом центр отримав статус консультативно-дорадчого органу та фінансову підтримку з обласного і місцевого бюджетів. За словами його керівника Світлани Алексєєвої, до них уже звернулися 294 учасники АТО, яким пропонують консультації юриста, психологічні тренінги, групи жіночої солідарності, веселі екскурсії для дітей, сприяння в безкоштовному вступі до вузів, курси з медичної допомоги тощо. Активно співпрацюють із «Побратимом» лікарі приватної практики – кардіологи, урологи та хірурги. За посередництва волонтерів за кошти міської програми 80 демобілізованих  скористалися послугами стоматолога, 26  навчалися в автошколі, п’ятеро   пройшли курси «айтішників».

Начальник Управління з питань внутріщньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко передав учасникам семінару вітання від очільника області Костянтина Бриля, наголосивши, що підтримка наших воїнів є одним із пріоритетів обласної влади. У  регіоні створено 32 міські та районні центри допомоги учасникам АТО, у яких  пліч о пліч працюють держслужбовці та понад 200 волонтерів, чимало хлопців, які самі повернулися з війни. До центрів надійшло понад 7,5 тис. звернень, 58% з яких вирішено позитивно. Найефективніше вирішуються питання надання матеріальної допомоги, санаторно-курортного лікування, отримання нової професії. Найбільше проблем -  із оформленням земельних ділянок. Отримати дозвіл на розробку проекту зміг лише кожен шостий заявник.

Велике значення для успішної адаптації у мирному житті мають перші хвилини зустрічі воїнів. Щоб зробити повернення яскравим та незабутнім, у міськрайонному військкоматі висадився волонтерський десант під проводом Олени Требухової. Бійців зустрічають усмішками та подарунками, у бесіді за чашкою кави вивчають їх соціально-психологічний стан, складають коротку анкету, надають інформаційні брошури. Про нюанси індивідуальної та групової психологічної реабілітації, аналіз станів людині, яка щойно повернулася з фронту, визначення бажаних тем та табу при спілкуванні розповіла під час семінару представник кризової психологічної служби Ірина Номеровська. Практичні поради для дружин та дітей солдатів надала президент благодійного фонду «Ліга чарівників» Олена Стрілецька.

Про хід та проблеми виконання державних та регіональних програм із соціального захисту військових поінформували голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул, керівник обласного центру допомоги учасникам АТО Олексій Сквордяков, начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Вікторія Герасименко, начальник сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Борис Лорман, директор обласного госпіталю для  ветеранів та інвалідів війни Тетяна Ярмощук.

Найближчим часом засновники «Побратима» сподіваються отримати нове просторе приміщення, де можна буде обладнати спортивний та тренажерний зали. Також вони запрошують до центру демобілізованих учасників АТО із сусідніх районів. Активісти відкриті до співпраці з усіма територіями, що потребують сучасних багатопрофільних закладів соціальної реабілітації. Обласна влада посприяє у виготовленні друкованої продукції, інформаційно та організаційно підтримає громадські ініціативи.

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень