Великобілозерська районна державна адміністрація

«Великобілозерське бюро правовоїдопомоги» інформує,щодоособливостей реєстрації шлюбу з неповнолітніми

Дата: 15.11.2016 14:40
Кількість переглядів: 365

 

        Відповідно до статті 21 Сімейного кодексу Українишлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка,зареєстрований у органідержавноїреєстрації актівцивільного стану. Проживанняоднією сім'єюжінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язківподружжя.

    Державна реєстраціяшлюбу встановлена для забезпеченнястабільностівідносинміжжінкою та чоловіком, охорони прав та інтересівподружжя, їхніх дітей, а також в інтересахдержави та суспільства.

     Шлюб ґрунтуєтьсянавільнійзгодіжінки та чоловіка. Примушуванняжінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

     Статтею 22Сімейного кодексу Українивизначеношлюбнийвік для чоловіків та жінок - вісімнадцятьроків. Особи, якібажаютьзареєструватишлюб, маютьдосягтишлюбноговіку на деньреєстраціїшлюбу.

     Статтею 23  Сімейного кодексу Українипередбачено, що право на шлюб мають особи, якідосяглишлюбноговіку.

      За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їйможе бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, щоцевідповідаєїїінтересам.

     Державнареєстраціяшлюбузасвідчується Свідоцтвом про шлюб, зразокякогозатверджуєКабінетМіністрівУкраїни.

     Заява про реєстраціюшлюбу подаєтьсяжінкою та чоловіком до будь-якого органу державноїреєстрації актівцивільного стану за їхнімвибором. Особи, які подали заяву про реєстраціюшлюбу, вважаютьсянареченими.

     При поданні заяви про державнуреєстраціюшлюбужінка та чоловікпред'являють на посвідченнясвоєї особи паспорт абопаспортний документ.

     Державнареєстраціяшлюбу з особою, якійвідповідно до Сімейного кодексу Українизниженошлюбнийвік, проводиться на загальнихпідставах.

     Відповідно до пункту 16 глави 2 розділу ІІІ Правил державноїреєстраціїактівцивільного стану в Україні, затверджених наказом МіністерстваюстиціїУкраїнивід 18.10.2000 № 52/5 (зізмінами),  фізична особа, яка досяглашістнадцятирічноговіку, але ще не отримала паспорт (паспортний документ), пред’являєсвідоцтво про народження та довідку з місцяпроживання за умови, якщовід дня досягненнязазначеноговіку минуло меншеніж один місяць та копіюрішення суду про надання права на шлюб.

     У такому випадку в графі "Для відміток" актового запису про шлюбзазначаютьсяназва суду, якимпостановленеданерішення, номер та дата йогопостановлення.

                   МіністерствомюстиціїУкраїни у 2015 роцізапровадженопілотний проект щодоподаннязаяв  у сферідержавноїреєстраціїактівцивільного стану через мережу Інтернет. У містіЗапоріжжі у міському, Заводському та Хортицькомурайонних у містіЗапоріжжівідділахдержавноїреєстраціїактівцивільного стану Головного територіальногоуправлінняюстиції у Запорізькійобластізапровадженопілотний проект щодоподаннязаяв у сферідержавноїреєстраціїактівцивільного стану через мережу Інтернет. Реєстраціякористувачів веб-порталу здійснюється шляхом заповненняреєстраційноїформи, у якійобов’язкововказуютьсятакідані: прізвище, ім’я, по батькові, логін, адреса електронноїпошти.  До заяви додаютьсясканованікопіїнеобхідних при подачі заяви для реєстраціїшлюбудокументів, а саме: паспорту, у разі потреби документу про розірванняшлюбу (свідоцтва про розірванняшлюбуаборішення суду про розірванняшлюбу) та квитанція про сплату державного мита.

             З 01 жовтня 2016 року свідоцтво про державнуреєстраціюшлюбувидається кожному ізподружжя, а також в паспортах вже не проставляютьсявідмітки про реєстраціюшлюбу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень