Великобілозерська районна державна адміністрація

За програмою «Доступні ліки» запоріжцям надано майже 95 тисяч рецептів

Дата: 26.05.2017 14:41
Кількість переглядів: 379

Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації. У Запорізькій області  з квітня 2017 року розпочато реалізацію  Урядової програми «Доступні ліки». У її рамках пацієнти отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою в аптеках, які позначені спеціальною наклейкою, за рецептами виписаними лікарем.

Як пояснили в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, виробник  якого подав заявку на участь у програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати, доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату. Ціну, яку повністю відшкодовує держава, встановив Уряд після того, як її визначило Міністерство охорони здоров’я шляхом порівняння ціни на аналогічні міжнародні непатентовані назви у сусідніх з Україною країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Латвії.

Державним бюджетом України для Запорізької області виділено кошти  за Урядовою програмою «Доступні ліки» в загальній сумі 22496,6 тис. грн.

Наразі у програмі беруть участь 36 закладів охорони здоров’я та 222 аптечні заклади області.

За станом на 23.05.2017 було виписано майже 95 тисяч рецептів. У аптечній мережі здійснено відпуск лікарських засобів 49422 особам за 66696 рецептами (70% від виписаних).

Крім цього, здійснено часткове відшкодування вартості лікарських засобів, відпущених у квітні- травні,  на суму 1861,4 тис. грн., що становить 37,2% від 4999,2 тис. грн., виділених на два місяці коштів.

Разом з цим, при реалізації програми «Доступні ліки» найбільше занепокоєння викликає  відсутність  в  оптових постачальників та відповідно і в аптечних закладах, задіяних у реалізації цього проекту, лікарських засобів, які повинні відпускатися аптечними закладами безкоштовно (Сальбутомол-НЕО, Ізо-МІК 5 мг, Спіронолактон-Дарниця, Аладин 10 мг та інші).  

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень