Великобілозерська районна державна адміністрація

Провідний український експерт підтримує Запорізьку область у проведенні децентралізації

Дата: 11.07.2016 14:46
Кількість переглядів: 445

У Запорізькій обласній раді відбулася тематична зустріч «Нормативно-правове забезпечення процесу децентралізації влади та реформування органів місцевого самоврядування» за участю провідного українського експерта Юрія Ганущака. Захід проводиться за підтримки Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». У заході взяли участь депутати обласної ради, керівництво обласної державної адміністрації, міські голови, голови районних рад та голови районних державних адміністрацій.

Як зазначив Юрій Ганущак, один із принципів передачі повноважень — це наявність постійних консультацій на предмет того, скільки коштують повноваження, чи доцільно їх передавати, чи можуть освоїти ці повноваження органи місцевого самоврядування. Децентралізація за означенням не може нашкодити країні. Вона означає передачу повноважень і відповідальності за прийняття рішень. Фактично — це диверсифікація ризиків, адже міськради можуть приймати рішення, які ніколи не прийме Верховна Рада.

Експерт підкреслив, що ця реформа приречена на успіх, бо в ній використано досвід країн, які вже її провели.

Під час заходу порушувалися актуальні для жителів області питання розвитку сільської місцевості, бюджетних процесів, передачі майна об’єднаним територіальним громадам, ремонту доріг, налагодження інфраструктури, організації системи охорони здоров’я на місцях, системи освіти у громадах тощо. Юрій Ганущак відповів на всі запитання учасників заходу.

Заступник голови – керівник апарату Зінаїда Бойко нагадала, що у 2015 році створено шість об’єднаних територіальних громад, цього року ще одну - Долинську сільську територіальну громаду Запорізького району.

- Сьогодні відбувається жвава дискусія, голови рад та адміністрацій можуть отримати теоретичні та практичні поради,  відповіді на актуальні запитання. В області кілька місяців тому реформа загальмувалася, проте сьогодні отримала нове дихання. На територіях регіону вже не обговорюють, чи варто об’єднуватися, чи ні, а питають, як саме треба об’єднуватися. Перспективний план розвитку Запорізької області є ефективним, але є необхідність розглядати деякі інші формати об’єднання. Головне,  що є розуміння, що відбувається не об’єднання заради об’єднання, а  заради створення спроможної громади. Нам вдалося активізувати роботу на місцях завдяки консолідації зусиль обласної, міських, районних рад та Офісу реформ. Сьогодні ми заручилися підтримкою Юрія Ганущака, який буде підтримувати Запорізьку область у проведенні реформ і надалі, - підкреслила  Зінаїда Бойко.

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень