Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Головною метою заходу «Врожай-2016» є не тиск на сільгоспвиробників, а наведення ладу»

Дата: 11.07.2016 14:48
Кількість переглядів: 425

Ключовим питанням засідання колегії обласної державної адміністрації стали попередні результати першого етапу операції «Врожай-2016». Як підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, його важливість була підтверджена увагою ЗМІ та громадськості регіону. Проте, незважаючи на всі перепони, ця робота буде доведена до кінця.

Прозвітував про проведену роботу директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький. За словами посадовця, робота районних робочих груп з моніторингу стану використання земель сільськогосподарського призначення в цілому виконана на достатньому рівні. Заходи операції «Врожай-2016» на 1 етапі її проведення були спрямовані на створення єдиної і актуальної бази даних використання земель державної і колективної власності, а приватної землі - на підтвердження її самообробітку громадянами.

Головними порушеннями,  зафіксованими районними робочими групами та обласною мобільною групою, були:   використання сусідніх земельних ділянок державної та колективної власності (балок, пасовищ, польових доріг); використання земельних паїв померлих громадян внаслідок не оформлення спадщини органами місцевого самоврядування; використання земельних ділянок,  ОСГ та земель колективної власності не витребуваних часток без договірних відносин та за нецільовим призначенням; використання земель державної власності для ОСГ без реєстрації відповідного права та фіктивне товаровиробництво, ухилення від звітування і оподаткування.

Крім того, Андрій Ревуцький озвучив проблему сільськогосподарських земель, що не використовуються через бюрократичні перепони уповноважених органів, не визначення їх статусу чи цільового призначення. В результаті цього минулого року Запорізька область посіла 21 місце серед областей у рейтингу за показником «обсяг виробництва с/г продукції в розрахунку на 100 га сільгоспугідь». Оскільки близько 40% земель в регіоні знаходяться в тіні.

За словами Костянтина Бриля, по завершенню останнього етапу заходу буде підбито підсумки, визначено навантаження на кожен засіяний гектар та зроблено аналіз коштів, які надійдуть до місцевих бюджетів. Це стане головною характеристикою якості роботи комісій і голів РДА, а також підставою для  відповідних кадрових рішень.

- Хочу нагадати, що головною метою заходу «Врожай-2016» є не тиск на сільгоспвиробників, а наведення ладу. Комісії не чіпатимуть тих людей, які працюють і сплачують податки. Натомість ми маємо вивести з тіні аграріїв, що не беруть участі у соціальному та податковому навантаженні в громаді, де вони працюють. До того ж, ці бізнесмени в підсумку демпінгують ціни на зерно та знищують нашу економіку, - підкреслив керівник області.

У співдоповіді в.о. начальника управління Держгеокадастру в Мелітопольському районі Володимир Винник окреслив результати моніторингу на електронній картографічній основі та  продемонстрував  потенційні можливості подальшої роботи на місцях з даними моніторингу земельних ресурсів. Крім того, позитивним досвідом проведення операції «Врожай-2016» поділився голова Веселівської райдержадміністрації Іван Мігуля. А от керівники Вільнянського, Оріхівського, Токмацького та  Запорізького районів відповідали за недоліки, виявлені обласною комісією на підпорядкованих територіях у ході заходу «Врожай-2016».

Окремо Костянтин Бриль наголосив, що результати операції «Врожай-2016» будуть залежати і від обсягу зібраного врожаю. Моніторинг здійснюватиметься завдяки підписанню кількох знакових меморандумів, наприклад, з потужними елеваторами, що співпрацюватимуть з обласною комісією. Проте це не означає, що на підприємствах проводитимуться перевірки, заборонені державою.

- Я категорично проти проведення будь-яких перевірок на сільгосппідприємствах у період збору врожаю. І буду жорстко це контролювати. Не заважайте аграріям виконувати їхню роботу. Екологи, ДСНС та інші можуть працювати з сільгоспвиробниками лише після збору врожаю, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень