Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізькі християни відзначили Великдень

Дата: 18.04.2017 14:50
Кількість переглядів: 551

Всі християнські церкви цього року в один день відзначили свято Божого Воскресіння. У цьому році найвеличніше релігійне свято співпадало за григоріанським та юліанським календарями, тож найвеличніші урочистості релігійного року в один день відсвяткували православні, католики, греко-католики, протестанти, загалом всі християнські церкви.

Усі християни  провели страсний тиждень, Велике Пасхальне Тридення. Багато хто з вірян саме в ці дні пройшов Великодню сповідь.

Після суботньої тиші очікування Воскресіння Христового в усіх храмах пролунали привітання: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!», почалися освячення великодніх страв, які запоріжці за традицію приносять до церков у святково прикрашених кошиках.

Головні служби Запорізької єпархії Української Православної церкви Київського патріархату відбулись у Кафедральному Соборі Святої Тройці. У страсну п’ятниці тут відслужили Царські Часи, відбулася  Вечірня з виносом плащаниці та Утрення з чином поховання плащаниці Спасителя. У  Страсну Суботу пройшли Вечірня з читанням паремій та Літургією святого Василя Великого, читання Діянь Святих Апостолів, а в 23.30 почалася Пасхальна Полунощниця. З 00.00 16 квітня  почався Хресний хід, Пасхальна Утрення та  Божественна Літургія.

Заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін взяв участь у церемонії зустрічі у Запоріжжі Благодатного вогню з Єрусалиму. Благодатний вогонь в обласний центр було доставлено за підтримки АО «Мотор Січ». Частинку Благодатного вогню можна взяти в храмах Запоріжжя під час Великодніх урочистостей.

У римсько-католицькому храмі – Санкутуарії Бога Отця Милосердного пройшли Великодні Літургії східного та західного обряду. На території храму, в кам’яному гробі, який зроблений за зразком єрусалимського Гробу Господнього, всю ніч з п’ятниці та весь суботній день тривала молитва в тиші.

Сьогодні, 16 квітня, у Світле Воскресіння Христове відбувся молебень, Хресна хода від Гробу Господнього та Літургія Східного обряду, яку очолив  екзарх Донецький, єпископ Української греко-католицької церкви Степан Меньок. Далі відбулися Літургії  Римсько-католицького обряду, які очолив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви Ян Собіло. Після кожної служби відбувалося освячення великодньої їжі.

Також великодні святкові заходи у неділю тривали на острові Хортиця,  в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ», куди прийшли святково вбрані запоріжці та гості міста. Тут також відбувалися урочиста служба у козацькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці та освячення великодньої їжі біля приміщення храму.

На урочистості завітали заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, заступник голови - керівник апарату Зінаїда Бойко, які привітали запоріжців та побажали вірянам гарних та світлих Великодніх свят.

Урочистості в запорізьких храмах тривають цілий день. О 17.00 головним проспектом міста - Соборним - пройде Великодня хода прихожан християнських конфесій, яку організовує Духовна рада християнських церков Запоріжжя. На площі Фестивальній відбудеться невеликий концерт та спільна молитва керівників християнських конфесій.   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень