Великобілозерська районна державна адміністрація

Нестача тепла і дощів ставить під загрозу майбутній урожай

Дата: 06.06.2017 14:50
Кількість переглядів: 397

Керівники та фахівці  Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації  взяли участь у селекторній нараді, проведеній Міністерством аграрної політики та продовольства  з підбиття попередніх підсумків проведення комплексу весняно-польових робіт.

Як доповів директор Департаменту Вадим Фіоктістов, на території Запорізької області агрометеорологічні умови для вегетації всіх сільгоспкультур та плодових дерев ускладнювались через прохолодну, в окремі дні із заморозками, бездощову погоду.

Внаслідок відсутності ефективних опадів по всій території області зберігається дефіцит продуктивної вологи, як  в орному, так і метровому шарі ґрунту. Тиждень тому в метровому шарі ґрунту містилось усього 44-46 мм доступної для рослин води, що відповідає 30-36 % від найменшої польової вологоємності.  У південних районах ситуація склалася вкрай критична, у метровому шарі ґрунту всього 8 мм корисної вологи, це 5 % від НПВ, що на цей період розвитку рослин озимої пшениці негативно позначиться на формуванні повноцінного врожаю.

Вчора  в дев’яти  районах області випали опади від 2 до 15 мм.

На посівах  озимої  пшениці почалося колосіння та цвітіння колосу. Стан посівів наразі переважає добрий.

Усього під урожай 2017 року посіяно озимих колосових на площі 665 тис. га, з них озимої пшениці – 620 тис. га; озимого жита – 0,8; озимого ячменю – 43 тис. га.

Ярі культури посіяні на площі 857 тис. га (98 % до завдання), в тому числі ярих зернових - 232 тис. га або 95 % від запланованого та технічних - 567 тис. га (105 %).

На полях області завершується сівба проса, якого на цей час посіяно на 5 тис. га (44 % до завдання).

Проводиться обробка посівів отрутохімікатами, гербіцидами та  підживлення посівів.

Дозрівання зерна ярого ячменю згідно із агрометеорологічними розрахунками у південних районах почнеться  у строки, близькі до звичайних – 2-6 липня, у північно-східних районах - 8-12 липня.

У цьому році площа зернових до збирання складе 900 тис. га, аграрії  планують зібрати у вазі після доробки близько 2 мільйонів 400 тис. тонн зерна.


 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень