Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Міжнародні організації допомагають у соціальному захисті запорізьких дітей

Дата: 06.06.2017 14:53
Кількість переглядів: 392

У міжнародний день захисту дітей на  засідання зібралася обласна координаційна рада з питань соціального захисту неповнолітніх, до роботи якої долучилися    начальники служб у справах дітей  міст та районів, керівники закладів соціального захисту дітей, представники неурядових громадських організацій та благодійних фондів, а також  представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Садахат Рогхані.  Він презентував роботу Кластеру захисту дітей в Україні, який  входить до кластерної системи, що була активована в Україні  у 2014 році з настанням військового конфлікту. Кластер – це форум для обміну досвідом та інформацією. Ця система поєднує всі організації ООН, які займаються питаннями надзвичайної ситуації в Україні, а також громадські організації, державні структури, міжнародні організації.

- Мета цього кластеру – координувати діяльність усіх організацій, що працюють із сім'ями, які так чи інакше постраждали від конфлікту, переселенцями, які проживають на прифронтових територіях, приймаючої спільноти. Важливою метою роботи кластеру захисту дітей є підвищення ефективності реагування у сфері захисту дітей, а також уникнення прогалин у роботі. Наразі багато фондів та благодійників опікуються дітьми, тому головне – скоординувати спільну роботу, - наголосив координатор проекту.

За словами начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніни Матвеєвої, для забезпечення соціального захисту дітей, які залишилися без піклування батьків, опинилися у складних життєвих обставинах функціонує п’ять  обласних центрів соціально-психологічної реабілітації дітей на 215 ліжко/місць. Протягом 2016 року цими закладами було надано допомогу 790 дітям, усі вони  працювали із понад 100% навантаженням. У цьому році в центрах перебувало 329 дітей.

- Одним із найважливіших заходів щодо попередження дитячої бездоглядності та безпритульності залишається  сімейне виховання, тому основним завданням центрів соціально-психологічної реабілітації дітей є соціалізація дитини до родинного середовища та пошук прийомних батьків. З року в рік збільшується кількість дітей, влаштованих до сімейних форм виховання із закладів. Зокрема, у 2016 році до сімейних форм влаштовано 106 вихованців: під опіку, піклування громадян – 57 дітей, у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу – 39 дітей, усиновлено  10 дітей, а в поточному році – 20 дітей. Протягом останніх років у державі в цілому та в Запорізькій області зокрема  реалізується комплекс заходів для вирішення питання забезпечення прав на виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Одним із пріоритетів у роботі служб у справах дітей залишається   розвиток мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, - зазначила  посадовець. 

Довідково. На обліку територіальних служб у справах дітей  перебуває 3760 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В сім’ях громадян проживає 3270 дітей. Найбільше дітей проживають у сім’ях громадян у  м. Енергодар (100%), Чернігівському (98%), Гуляйпільському (96,6%), Михайлівському (95,3%), Приазовському (94,8%), Якимівському (94%), Розівському (92,3%), Приморському (92%) Вільнянському (91,5%) районах області.   

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень