Великобілозерська районна державна адміністрація

Відбулась оперативна нарада у голови райдержадміністрації

Дата: 06.07.2016 14:59
Кількість переглядів: 579

Голова райдержадміністрації Юрій Шворак 06 липня 2016 року провів оперативну нараду із заступниками голови райдержадміністрації, керівником апарату та заступником керівника апарату, начальником організаційного відділу апарату райдержадміністрації. В роботі наради, також, взяла участь головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Марія Осіпчук, яка доповіла про стан справ в галузі освіти, хід проведення ремонтних робіт в навчальних закладах району.

Під час наради головуючий поінформував про результати участі в засіданні колегії облдержадміністрації, на якій розглядались такі питання: про попередні результати проведення першого етапу операції «Урожай -2016», про реформування житлово-комунального господарства області та підготовку об’єктів житлово-комунального господарства і соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 року, хід процесу децентралізації в області, про ситуацію щодо відбору громадян області на військову службу за контрактом.

Ключовим питанням засідання колегії обласної державної адміністрації стали попередні результати першого етапу операції «Урожай-2016». Як підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль робота районних робочих груп з моніторингу стану використання земель сільськогосподарського призначення, в цілому, виконана на достатньому рівні. Заходи операції «Урожай-2016» на 1 етапі її проведення були спрямовані на створення єдиної і актуальної бази даних використання земель державної і колективної власності, а приватної землі - на підтвердження її самообробітку громадянами. Головними порушеннями,  зафіксованими районними робочими групами та обласною мобільною групою, були: використання сусідніх земельних ділянок державної та колективної власності (балок, пасовищ, польових доріг); використання земельних паїв померлих громадян внаслідок не оформлення спадщини органами місцевого самоврядування; використання земельних ділянок,  ОСГ та земель колективної власності не витребуваних часток без договірних відносин та за нецільовим призначенням; використання земель державної власності для ОСГ без реєстрації відповідного права та фіктивне товаровиробництво, ухилення від звітування і оподаткування. Крім того, на колегії облдержадміністрації було озвучено проблему сільськогосподарських земель, що не використовуються через бюрократичні перепони уповноважених органів, не визначення їх статусу чи цільового призначення. В результаті цього минулого року Запорізька область посіла 21 місце серед областей у рейтингу за показником «обсяг виробництва с/г продукції в розрахунку на 100 га сільгоспугідь». Оскільки близько 40% земель в регіоні знаходяться в тіні.

За словами Костянтина Бриля, по завершенню останнього етапу заходу буде підбито підсумки, визначено навантаження на кожен засіяний гектар та зроблено аналіз коштів, які надійдуть до місцевих бюджетів. Головною метою заходу «Врожай-2016» є не тиск на сільгоспвиробників, а наведення ладу. Окремо Костянтин Бриль наголосив, що результати операції «Врожай-2016» будуть залежати і від обсягу зібраного врожаю. Моніторинг здійснюватиметься завдяки підписанню кількох знакових меморандумів, наприклад, з потужними елеваторами, що співпрацюватимуть з обласною комісією.

Про результати проведення першого етапу операції «Урожай -2016» у Великобілозерському районі доповіли заступник голови райдержадміністрації Оксана Хілько та начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Валерій Романенко. Надані відповідні завдання, установлені строки їх виконання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень