Великобілозерська районна державна адміністрація

Підвищення мінімальної заробітної плати не вплине на отримання субсидії

Дата: 07.12.2016 15:03
Кількість переглядів: 344

Про це заявив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан під час брифінгу з питання підвищення соціальних стандартів та стану надання  населенню субсидій.

За словами посадовця, попередньо очікувалося, що в області впродовж опалювального періоду 2016/2017 років скористаються цим видом допомоги  388,9  тисячі домогосподарств або 60 % від їх чисельності. Завдяки проведеній роботі на сьогодні із загальної чисельності домогосподарств області охоплені державною підтримкою вже 526 тис. 751 домогосподарство або 81,8 % від їх кількості. Серед них 60 % отримують житлові субсидії, 21,8 % - пільги. Це в шість разів більше ніж минулого року.

Урядом заплановано з 1 січня 2017 року  вдвічі підвищити мінімальну заробітну плату, яка досягне 3200 грн.  Як підкреслив посадовець, збільшення доходів у 2017 році вплине на розрахунок розміру соціальної допомоги лише в  2018 році.

- Сьогодні говорять про те, що у зв'язку зі збільшенням з першого січня 2017 року мінімальної заробітної плати родини втратять право на призначення житлової субсидії. Але не треба боятися, що хтось залишиться без цього виду державної допомоги. При призначенні субсидії за основу береться дохід за минулий рік, тому всі субсидії залишаються. Субсидія – це безповоротна державна соціальна допомога. Ще один міф стосовно отримання субсидії:  якщо існують борги за кварплату, то допомога не надається. За такої умови субсидія теж залишається, але необхідно сплачувати близько 15-20% за комунальні послуги. Не треба боятися оформляти субсидію, допомогу повинні отримувати всі, хто має на неї право, - наголосив Ігор Мещан.

У поточному році області на надання  пільг і субсидій на житлово-комунальні послуги з державного бюджету передбачено субвенцію в сумі 1 258,7 млн. грн.

Посадовець також поінформував про підвищення з першого грудня 2016 року  соціальних стандартів на 10%.  Так, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 грудня цього року становить 1 544 гривні. Виплати для основних соціальних і демографічних груп населення становлять: дітей віком до 6 років  -   1 355 грн.; дітей від 6 до 18 років  -   1 689 грн.; працездатних осіб -   1 600 грн.; осіб, які втратили працездатність -  1 247 грн..

- В області триває широка інформаційно - роз’яснювальна робота щодо умов призначення житлових субсидій. Постійно запроваджуються інновації, проводяться скайп-конференції, онлайн консультації. Вичерпну інформацію про правильність призначення субсидій та нарахування пільг можна отримати в будь-якому управлінні соцзахисту. Підкреслюю, що субсидії – це реальна і доступна багатьом допомога з боку держави. І нехтувати такою підтримкою не варто, - наголосив Ігор Мещан.


 

Управління у справах преси та інформації


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень