Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Вимагання подяки від пацієнта – це злочин»

Дата: 12.09.2016 09:33
Кількість переглядів: 442

Про це голова облдержадміністрації заявив під час зустрічі з керівниками відділень Запорізької обласної клінічної лікарні. Мета спілкування із медиками – обговорення звіту Антикорупційної комісії при облдержадміністрації та недопущення подібних порушень в майбутньому.

Кілька місяців тому влада регіону вирішила перевірити інформацію щодо корупції в обласній клінічній лікарні. Для цього Антикорупційна комісія при ОДА провела власну перевірку. За словами голови комісії Дмитра Марченка, під час моніторингу факти поборів та здирництва підтвердились: жодне обстеження не було зроблено безкоштовно, навіть коли проводилось на державному обладнанні. Тож результати роботи комісії були передані до правоохоронних органів та особисто голові облдержадміністрації. Крім того, подібна робота нині триває в кількох інших медзакладах регіону.

Костянтин Бриль наголосив, що всі процедури, які були забезпечені державою, мають проводитись безкоштовно.

- Наші лікарі подали поганий приклад для всіх запоріжців. Адже так звані подяки переросли у шантаж та здирництво. Я вважаю, що вимагання подяки від пацієнта – це злочин. І будь-які прояви поборів будуть покарані незалежно від статусу порушника. Найбільш прикро отримувати скарги від ветеранів антитерористичної операції, які захищали наш мир та спокій, а тепер на втраті їхнього здоров’я намагаються заробити їхні земляки. Нині в Запорізькій області тривають реформи. Для того, щоб втілити їх у життя, владі потрібна підтримка кожного запоріжця. Аби змінити наше життя на краще, ми маємо рухатись до цього разом, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як зазначив очільник регіону, зрозуміло, що лікарі стають хабарниками через маленьку зарплатню та брак фінансування. Тож влада регіону відкрита для діалогу та реально працює над вирішенням проблем лікарів.

В свою чергу головний лікар ЗОКЛ Ігор Шишка зазначив, що звіт Антикорупційної комісії при ОДА став поштовхом для проведення внутрішнього розслідування у лікарні. Адже порушення професійної етики та зловживання службовим становищем не мають повторюватись. На цю думку пристали й інші присутні. А очільник Антикорупційної комісії Дмитро Марченко та радник голови облдержадміністрації Іван Кривенко закликали всіх лікарів, медперсонал та пацієнтів з фактами поборів звертатися до них особисто та на сайт комісії.

Також, під час візиту до обласної клінічної лікарні голова облдержадміністрації відвідав харчоблок медзакладу.

Це приміщення ремонтується ще з 2007 року. Протягом цього часу тут працювали декілька підрядних організацій. Проте жодна з них з різних причин не виконала роботу в повному обсязі. Останні підрядники в 2015-16 роках, отримавши бюджетні кошти, також не виконали своїх зобов’язань. У зв’язку з цим облдержадміністрацієїю було ініційоване порушення кримінального провадження та перевірка правоохоронними органами робіт, що були виконані підрядниками.

За словами Костянтина Бриля, харчоблок є ще одним прикладом корупції та розкрадання грошей в обласній клінічній лікарні. Проте, влада регіону розуміє, що близько 800 пацієнтів обласної лікарні мають отримувати харчування. Тож цей блок обов’язково буде відремонтовано, аби запоріжці могли отримувати харчування у лікарні.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень