Великобілозерська районна державна адміністрація

У господарствах розпочато збір врожаю соняшника

Дата: 12.09.2016 11:06
Кількість переглядів: 332

Наразі в районах області триває збирання сільськогосподарських культур. Станом на 6 вересня скошено та обмолочено 1100 га гречки, або 97 % від цьогорічного плану, 14 тисяч гектарів проса, або 78 % від завдання та 1128 га кукурудзи на зерно, що становить 2 % від збиральної площі.

Як повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, середня врожайність гречки на сьогодні становить 8,6 центнера, проса – 17,5 центнера, кукурудзи – 36,5 центнера з одного гектара.

В окремих господарствах області розпочався збір врожаю соняшника та сої. Усіма категоріями господарств скошено 61 тис. га соняшника, або 11 % та 913 га сої, що становить 8 % від збиральної площі.

Паралельно із збиранням сільськогосподарських культур аграрії у важких погодних умовах проводять підготовку ґрунту для сівби озимих зернових культур під урожай 2017 року. На цей час ґрунт підготовлений на площі  625 тис. га, або 94 % до прогнозу.

Під майбутній врожай планується посіяти 635 тис. га озимих колосових культур і 29,3 тис. га озимого ріпаку.

Для проведення сівби на сьогодні у аграріїв є в наявності 82 % кондиційного насіння озимих зернових культур від їх необхідної кількості, 100 % ріпаку, 50 % від потреби мінеральних добрив і 99 % хімічних засобів захисту рослин.

Умови для формування запасів продуктивної вологи у ґрунті на площах,  призначених під посів озимих культур, зберігаються  вкрай  несприятливі, лише в   районах, де пройшли ефективні опади (за добу 25-40 мм), з’явилась тенденція до їх покращення. За агрометеорологічними розрахунками, у нинішньому році  середніми оптимальними строками сівби  озимини на території області  є 29-30 вересня.

Наразі польові роботи тривають.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень