Великобілозерська районна державна адміністрація

Громадськість залучають до обговорення питання про можливість продовження експлуатації енергоблоку № 1 Запорізької АЕС

Дата: 16.08.2016 09:08
Кількість переглядів: 575

З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 8 серпня по 7 вересня 2016 року проводить публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки - енергоблоку № 1 Запорізької АЕС.

На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» експлуатуюча організація ДП НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд Держатомрегулювання Заяву про внесення змін до ліцензії серії ЕО №000196 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерних установок Запорізької АЕС» у зв’язку із забезпеченням безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку №1 Запорізької АЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку служби.

У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку № 1 Запорізької АЕС, який  відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовано можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку до 23 грудня 2025 року (із матеріалами комплексного аналізу безпеки енергоблоку № 1 Запорізької можна ознайомитися за посиланням).

Держатомрегулюванням завершено державну експертизу ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку № 1 Запорізької АЕС (з висновком державної експертизи можна ознайомитись за посиланням).

З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможносіь заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки у період з 25 по 29 липня 2016 року на майданчику Запорізької АЕС було проведено інспекційне обстеження. З актом інспекційного обстеження можна ознайомитись за посиланням.

Зі змістом проекту рішення Держатомрегулювання за результатами розгляду Заяви ДП НАЕК «Енергоатом» (від 08.05.2015 № 6801/06) про внесення змін до ліцензії серії ЕО 000196 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерних установок Запорізької АЕС» можна ознайомитись за посиланням.

Документи ВП «Запорізька АЕС» (Звіт про екологічний аудит ВП «Запорізька АЕС», Звіт «Розробка матеріалів оцінки впливу на навколишнє середовище при експлуатації Запорізької АЕС») доступні за посиланням.

Ознайомитись зі Звітом Запорізької АЕС про громадське обговорення матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоків №1, 2 ВП «Запорізька АЕС» у понадпроектний термін можна ознайомитись за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються до 7 вересня 2016 року за адресою: Державна інспекція ядерного регулювання України, м. Київ, 01011, вул. Арсенальна 9/11 (у письмовому вигляді); - e-mail: pr@hq.snrc.gov.ua

Контактна особа: Козулько Тарас Вікторович - завідувач Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення та зв‘язків з громадськістю, тел. (044) 254-34-49, факс. (044) 254-33-11.

У рамках публічного громадського обговорення Державна інспекція ядерного регулювання України за участю замовника проекту рішення (ДП НАЕК «Енергоатом») планує провести громадське слухання, яке відбудеться 30 серпня 2016 року о 13:00 за адресою: Запорізька обл., м. Енергодар, вул. Центральна, 6, Культурно-діловий центр Запорізької АЕС.

Телефони для довідок: (06139) 6-21-81. За матеріалами Урядового порталу

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень