Великобілозерська районна державна адміністрація

До відома населення району щодо нарахування плати за спожиту електричну енергію

Дата: 19.05.2017 15:09
Кількість переглядів: 451

На звернення громадян Великобілозарська районна державна адміністрація 20.04.2017р. здійснила запит до ПАТ «Запоріжобленерго» з метою отримання роз’яснень щодо невірного нарахування плати за спожиту електричну енергію.

Відповідно до роз’яснень даної установи встановлено, що взаємовідносини між побутовими споживачами електричної енергії та електропостачальниками в процесі купівлі-продажу електричної енергії регулюються Правилами користування електричною енергією для населення (дала - ПКЕЕН), затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 зі змінами.

Правила обов’язкові для виконання всіма побутовими споживачами і електропостачальниками незалежно від форм власності (п.1 ПКЕЕН)

Щодо розрахунків за спожиту енергію.

Відповідно до умов пункту 19 ПКЕЕН, розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами для населення на підставі показників приладів обліку.

До 20 вересня 2016 року положенням ПКЕЕН небуло встановлено метод (систему), згідно з якою електропостачальники мають визначати обсяг спожитої електричної енергії споживачами у розрахунковий період у разі прийняття ними рішення щодо проведення самостійного знімання показників приладів обліку у споживачів. Тому, у разі якщо електропостачальник знімав покази не в останній день календарного місяця, а в інші дні, в цьому випадку зняті показники могли бути визначені як фактичні та віднесені в рамках розрахункового періоду, за який споживач сплачував спожиту електричну енергію відповідно до умов договору або договірних взаємовідносин, яких дотримуються сторони.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 591 «Про внесення змін до Правил користування електричною енергією» внесені зміни до пункту 21 ПКЕЕН. Яким визначено поняття календарний місяць та метод (систему) визначення обсягу спожитої електричної енергії споживачами у розрахунковий період.

Передані побутовим споживачем та отримані у порядку, визначеному у договорі, та/або зняті електропостачальником дані про покази засобу обліку протягом періоду, що починається за два робочі дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій робочий день розрахункового періоду (календарного місяця), вважається даними на перше число календарного місяця.

Зняті побутовим споживачем чи отримані та /або зняті електропостачальником дані про покази засобу обліку в інший день вважаються вихідними даними для визначення показників засобу обліку на перше число календарного місяця шляхом додавання (віднімання) середньодобового споживання, помноженого на кількість днів (діб) між датою зняття показників та першим числом календарного місяця.

Середньодобове споживання визначається виходячи з даних про покази засобу обліку, зафіксовані між двома послідовними заняттями, та кількості днів між цими заняттями показів.

Платіжний документ, який виписується електропостачальником, формується ним за обсяг електричної енергії, спожитий протягом календарного місяця (з першого числа розрахункового місяця, по перше число місяця, наступного за розрахунковим).

Крім того, працівники К-Дніпровського РЕМ виконують контрольні обходи згідно затверджених графіків (вимоги пункту 38 ПКЕЕН), які є вихідними даними для визначення показів засобу обліку на перше число календарного місяця шляхом додавання середньодобового споживання, помноженого на кількість днів між датою зняття показів та першим числом календарного місяця.

Враховуючи норми вищенаведеного законодавства, електропостачальник в платіжних документах зазначає не зафіксовані покази засобу обліку, а розрахункові на перше число місяця в рамках календарного місяця.

Для уникнення в подальшому непорозумінь в розрахунку за фактично спожиту електричну енергію, споживачам рекомендовано на останній день еожного місяця передавати покази приладу обліку за телефоном Call - центру ВАТ «Запоріжобленерго» 0-800-504-502 (дзвінки безкоштовні).

Таким чином, працівники К-Дніпровського РЕМ діють в рамках вимог ПКЕЕН та інших нормативно-правових актів України.

 

 

 

 

 

Відділ економічного розвитку, торгівлі та

державної реєстрації райдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень