Великобілозерська районна державна адміністрація

Для учнів молодших класів «розвантажено» програми навчання

Дата: 16.08.2016 09:09
Кількість переглядів: 451

У рамках реформування освіти у 2016 році за ініціативою Міністерства освіти і науки України педагогічна та батьківська громадськість, учені, в тому числі й Запорізької області, активно долучилися до «розвантаження» програм початкової ланки та 9-х класів. Наразі затверджено 13 оновлених та “розвантажених” навчальних програм для школярів 1-4 класів. Уже з 1 вересня дітям у молодшій школі буде навчатися легше.

Як підкреслили в Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, йдеться  про видалення з шкільних програм зайвої інформації, усунення дублювання, відбір найбільш важливих тем та їх логічний виклад, а також запровадження компетентністного підходу.

Зокрема, знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми – вчителі визначатимуть їх самостійно. Ця новація покликана зробити навчальний процес логічнішим та дати більшу свободу вчителю, адже кожен клас має свої індивідуальні особливості, що впливають на те, скільки часу потрібно витрачати на кожну окрему тему. Програми привели у відповідність до вікових особливостей дітей. Для цього експерти перенесли деякі теми у більш старші класи та скасували ряд вимог, що ставилися перед молодшими школярами.

Також уніфіковано термінологію програм, якою мають послуговуватися вчителі та автори підручників. Це дозволило максимально наблизити термінологію до вікових особливостей дітей, а також сприятиме побудові міжпредметних зв’язків.

Загалом внесено зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів (англійської, німецької, французької та іспанської), природознавства, основ здоров’я та з предметів “Мистецтво” і “Я у світі”.

Найближчим часом до оновлених програм у МОН підготують нові вимоги до оцінювання досягнень учнів та нові методичні рекомендації. Вони включатимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, учителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей тощо.

У серпні для освітян Запорізької області буде проведено низку методичних заходів, до яких зможуть долучитися як освітянська, так і батьківська громадськість. Департамент освіти і науки облдержадміністрації запланував провести у період з 22 по 26 серпня педагогічний марафон у формі майстер-класів з упровадження в освітній процес сучасних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також на  окремих навчальних закладів.

Довідково: розвантаження навчальних програм для початкової школи – це спільний проект Міністерства освіти і науки України та відкритої он-лайн платформи Ed-Era.com, що реалізувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Внесення змін відбувалося у кілька етапів, протягом двох широких обговорень програм на відкритій платформі вчителі, експерти, активісти та батьки залишили більше 8 тисяч коментарів з пропозиціями змін до програм. Загалом у широкому обговоренні взяли участь більше 4 тисяч учасників, за он-лайн конкурсом було відібрано 20 модераторів, які обробляли всі пропозиції та безпосередньо вносили зміни до програм. Розвантаження навчальних програм – не перший проект за участю МОН, що підтримує Міжнародний фонд «Відродження». Завдяки підтримці фонду в Україні було запроваджено зовнішнє незалежне оцінювання, що дозволило подолати корупцію при вступі до вищих навчальних закладів та стало “золотим” стандартом реформ в Україні.

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень