Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізькі посадовці надаватимуть електронну декларацію, яка буде у відкритому доступі

Дата: 16.08.2016 10:11
Кількість переглядів: 434

У Запорізькій облдержадміністрації відбулася презентація реформи системи декларування майна державними службовцями. Он-лайн декларація замінить паперову версію, матиме низку змін та буде доступною для кожного зацікавленого. У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян, заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, представники Національного агентства з питань запобігання корупції та  Програми розвитку ООН в Україні.

За словами Зінаїди Бойко, з 15 серпня цього року подання електронної декларації для держслужбовців, суддів, прокурорів, слідчих та посадових осіб є обов’язковим.

Експерти розповіли про переваги нової електронної системи та процесу її запровадження, що сприятиме кардинальному очищенню від корупції.

Як наголосила заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції Тетяна Шкребко, запровадження е-декларування є однією з умов для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом та отримання траншу від Міжнародного фінансового фонду. Нова система декларування має три ключові принципи, так звані «три В»: – по-перше,  відкритість, адже декларації доступні для всіх зацікавлених; по-друге, всебічність, бо посадовцям доведеться декларувати також маєтки, у тому числі незавершеного будівництва, подарунки, наявну готівку; по-третє, посадовці будуть нести відповідальність - від адміністративної до кримінальної, якщо недостовірні відомості перевищують 345 тис. грн..

- Однією з найголовніших переваг електронного декларування є цілодобова відкритість декларацій для кожного громадянина. Проте публічно не будуть оприлюднюватися  паспортні дані, дата народження, податковий номер, місце проживання чи реєстрації та адреса об'єктів нерухомості. Тому не слід очікувати, що оприлюднена інформація стане приводом для можливого пограбування, - наголосила Тетяна Шкребко.

Приводом для перевірки достовірності декларації є звернення будь-якої особи із заявою щодо недостовірності наданої декларантом інформації.

За словами фахівців, єдиний державний реєстр, утримувачем якого є Нацагенство, почне працювати в 22 областях України вже з 15 серпня цього року. Протягом 60 календарних днів, тобто до 13 жовтня, високопосадовці мають подати е-декларації за минулий рік. Очікується, що це близько 50 тисяч осіб, у тому числі Президент України, Прем'єр-міністр, члени Уряду, заступники міністрів, народні депутати, судді, прокурори, слідчі, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування категорій А-Б, керівники національних державних органів, їхніх апаратів та структурних підрозділів. З 1 січня по 1 квітня 2017 року декларації через електронну систему повинні будуть подати всі державні службовці та публічні особи. За попередніми підрахунками це стосується близько мільйона людей.

Для  державних службовців Запорізької області також відбувся семінар, на якому фахівці надали роз’яснення  щодо складання та оприлюднення нової форми декларації.

 

Довідково: всеукраїнська інформаційно-освітня кампанія «Онлайн проти корупції» з тренінгами для держслужбовців, суддів та прокурорів, а також одноденними виставками відбудеться у 22-ох обласних центрах України. Кампанія організована Національним агентством з питань запобігання корупції спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та реалізується за фінансової підтримки МЗС Данії.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень