Великобілозерська районна державна адміністрація

На водоймах області невдовзі буде знято заборону на вилов риби

Дата: 06.06.2017 15:11
Кількість переглядів: 474

В акваторії Каховського та Дніпровського водосховищ у Запорізькій області триває двомісячник з охорони рибних ресурсів, який щороку проводиться в період нересту. Весняно-літня заборона на Запорізькому водосховищі триватиме до 9 червня, на Каховському водосховищі - до 18 червня.

За повідомленням Запорізького рибоохоронного патруля, з метою запобігання незаконному вилову водних біоресурсів здійснюється цілодобове чергування на нерестовищах, з початку весняно-літньої заборони проведено 83 рейди. Незважаючи на обмеження на лов риби в період нересту, фіксуються порушення природоохоронного законодавства.

На сьогодні виявлено близько 100 порушень правил рибальства, нараховано збитків на суму 3,5 тис. грн., вилучено понад 50 одиниць заборонених знарядь лову; затримано майже 4 тонни протизаконно вилучених водних біоресурсів.

Крім природоохоронної діяльності на водоймах області закінчують роботу рибоводні пункти з обслуговування штучних нерестовищ. На Каховському та Запорізькому водосховищах діяли 4100 штучних нерестовищ для аборигенних видів риб. За даними на 2 червня, на штучних нерестових гніздах було отримано 68,2 кг ікри плітки, 9 кг ікри ляща і 4 кг ікри карася.

Нагадаємо, з 1 квітня на водоймах Запорізької області розпочалася весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів. У цей період повністю заборонено промислове рибальство, а любительський лов дозволено за межами нерестовищ на ділянках для любительського рибальства тільки з берега на одну вудку або донну снасть з одним гачком.

На період нересту лов риби заборонено на такі терміни: на Запорізькому водосховищі - з 01 квітня по 09 червня; на Каховському водосховищі - з 10 квітня по 18 червня; в інших водосховищах - з 01 квітня по 9 червня; на річках: у корінних водах - з 01 квітня по 20 травня; у придаткових системах - з 01 квітня по 30 червня. Також заборонено будь-який вилов раків у рибогосподарських водоймах у зоні діяльності Запоріжжярибоохорони протягом періоду виношування ікри та першої линьки - з 10 квітня по 18 червня.

Заборонено пересування плавзасобів у межах нерестовищ крім плавзасобів спеціально уповноважених органів.

За пересування по нерестовищу на човні з двигуном або лов риби на нерестовищі на любительську снасть передбачена адміністративна відповідальність - штраф від 34 до 170 грн. або попередження. Перевищення добової норми вилову (3 кг на одного ловця за добу), застосування заборонених знарядь лову, таких як електровудочка, «павук», «драч», перемет або сітка, без дозволу на промисел тягне за собою адміністративну відповідальність - штраф від 340 до 680 грн. з вилученням знарядь лову і плавзасобів. Крім цього, за кожен незаконно виловлений екземпляр риби передбачено відшкодування збитку, яке варіюється в залежності від виду риби, але незалежно від її розміру. Так, карась обійдеться в 17 грн., плітка - 85 грн., лящ - 170 грн., судак - 510 грн. тощо.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень