Великобілозерська районна державна адміністрація

Створення об’єднаних територіальних громад необхідно завершити до кінця серпня

Дата: 16.08.2016 10:16
Кількість переглядів: 519

Для надання консультативно-методологічної допомоги у створенні об’єднаних територіальних громад у Бердянському районі побували заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко та консультанти Регіонального офісу впровадження децентралізаційної реформи Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України. Зокрема, фахівці зустрілися з селищним, сільськими головами, депутатами місцевих рад та громадськими активістами для роз’яснення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Так, консультант Регіонального офісу Маргарита Трипольська з юридичної точки зору ознайомила з порядком проведення сільськими радами процедур при добровільному об’єднанні громад, вимогами до необхідного пакета документів та їх оформлення. Також було поінформовано про державні преференції, які отримують новостворені об’єднання від держави на розвиток власної інфраструктури, галузеві субвенції, які об’єднана громада отримує напряму з державного бюджету, на бюджетоформуючих статтях доходів відповідних громад.            Зокрема, консультант Олександра Оляніна озвучила фінансові розрахунки по потенційних громадах Бердянського району у разі їх утворення у відповідності до обласного Перспективного плану, а саме:  Осипенківської (Осипенківська, Новопетрівська, Червонопільська сільські ради), Дмитрівської (Дмитрівська, Андрівська, Азовська сільські ради) та Андріївської (Андріївська селищна, Долинська, Новотроїцька сільські ради). Як пояснила фахівець, у такому випадку власні надходження об’єднаннях громад збільшаться вдвічі у порівнянні з нинішніми, адже громади отримують 60% податку на доходи фізичних осіб, залучають до власного бюджету такі вагомі податки як плата за землю, єдиний податок, акцизний податок. Окрім цього, об’єднана територіальна громада отримує безпосередньо з державного бюджету освітню та медичну субвенцію (напряму, а не через обласний та районний бюджети).

Керівник офісу Олександр Свистун  повідомив, що Мінрегіонбудом поставлено перед регіональними органами влади й офісами реформ  завдання  максимально сприяти громадам, які знаходяться на фінальній стадії формування та завершити ці заходи до кінця серпня. Це пов’язано з вимогами виборчого законодавства (вчасне проведення перших виборів) та формуванням Державного бюджету на 2017 рік, адже при його плануванні необхідно затвердити обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів громад України на 2017 рік з трансферами з державного бюджету.

У зв’язку з цим Зінаїда Бойко закликала представників громад  активізуватися та запевнила у всебічній підтримці з боку керівництва облдержадміністрації.

Продовжилася зустріч у форматі дискусії, у ході якої присутні ставили запитання, висловлювали власні думки та роздуми. До своїх колег -  сільських голів - звернулася Берестівський сільський голова Наталія Кушнір, яка розповіла про труднощі та досягнення своєї сільської об’єднаної громади за майже рік  існування, поділилася планами на майбутнє.

Підбиваючи підсумки, Зінаїда Бойко відначила, що в Бердянському районі  тривають правильні децентралізаційні процеси, але їм треба надати більш активного темпу.

 

 

 

            Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень