Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька спільнота готується відзначати 500 - річчя Реформації

Дата: 20.12.2016 15:17
Кількість переглядів: 431

Згідно з Указом Президента України  Петра Порошенка у 2017 році  в Україні відзначатиметься 500-річчя Реформації.

У рамках підготовки до цієї події відбулося засідання «круглого столу» за   участю заступника голови обласної ради Владислава Марченка, директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко,  керівників протестантських релігійних громад міста та Вірменської апостольської церкви, представників Української греко-католицької церкви та Римо-католицької церкви.

- Наступного року ми відзначатимемо не лише 500-річчя Реформації, а й 100-річчя Української революції. Обидві події призвели до значущих змін у суспільстві, у країнах та на континентах. Протестантські церкви та релігійні організації зробили вагомий внесок у розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України. Впевнений,  нація міцна, якщо збудована на фундаменті родини, віри в Бога та віри в майбутнє, - зазначив Владислав Мороко.

Представник оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації Дмитро Матюхін презентував програму заходів, запланованих у  Запорізькій області: взимку за участю 19 конфесій відбудеться свято „Від Різдва до Різдва”, під час якого вручатимуть подарунки соціально незахищеним дітям, навесні проводитиметься акція „Чисте місто, чисте серце”, а влітку – вже традиційний „Фестиваль сім’ї”.

Заступник голови обласної ради Владислав Марченко повідомив про те, що на сесію обласної ради заплановано винести проект щодо фінансування „Фестивалю сім’ї”, який відбудеться  4 червня наступного року.

Учасники „круглого столу” висловили впевненість, що сьогодні тільки єднання та порозуміння зможуть допомогти Україні вистояти у нелегкі часи.

Нагадаємо, відзначення в Україні 500-річчя Реформації передбачає проведення у жовтні 2017 року в Києві урочистого заходу, тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів, підготовку та випуск наукових і науково-популярних праць, присвячених 500-річчю Реформації, видання збірки творів діячів Реформації тощо. Зокрема, в обіг буде введено монету, присвячену 500-річчю Реформації,  випущено поштову марку та конверт, передбачено також створення та показ документальних та художніх фільмів, присвячених історії Реформації.

Довідково: Реформація (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) — церковно-релігійне, духовно-суспільне та політичне оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямоване на повернення до біблійних першоджерел християнства. У широкому значенні слова реформація — це відновлення, перетворення або перебудова, поновлення або повернення колишнього, але поліпшеного стану (конституції, суспільства, держави).


 


 


 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень