Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Костянтин Бриль: «Передача земельних повноважень громадам вирішить чимало проблемних питань»

Дата: 20.12.2016 15:20
Кількість переглядів: 421

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з жителями Запорізького району, які минулого тижня перекривали трасу «Харків-Сімферополь». Тоді люди запевняли, що були змушені піти на крайні заходи, аби звернути увагу високопосадовців центрального рівня на проблеми розпаювання земель на території району.

Спілкуючись з жителями села Шевченківське Запорізького району, очільник регіону повідомив їм про результати заходу «Урожай-2016», що була започаткована владою в цьому році.

- Облдержадміністрація запропонувала обласній раді створити комісії, до яких увійшли представники відповідних департаментів, правоохоронних органів, податкової та Держгеокадастру. Всі вони працювали в районах у рамках проведення заходу «Урожай-2016». Виявилося, що дуже багато земель у кожному районі зарезервовані як сіножаті та пасовища, проте насправді обробляються «в тіні». Перевірки з’ясували, що площа такої «не обробленої» землі по області -  116 тисяч гектарів, тобто майже територія одного з районів області, наприклад, Приморського, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами очільника регіону, найпроблемнішими районами виявилися Новомиколаївський, Вільнянський та Запорізький. Саме тут представники комісій відчули дуже великий спротив з боку місцевих «латифундистів». Ті, хто роками обробляв землю «в тіні»,  зрозуміли, що їхня діяльність буде розкрита та передана до правоохоронних органів. Тож вони почали підбурювати місцевих жителів, заявляючи, що обласна влада хоче забрати у людей їх землю -  сінокоси,  пасовища чи колишні колгоспні, які не були розпайовані. Забуваючи при цьому сказати, що там, де мав проводитись розподіл паїв чи пастись худоба, роками вже вирощується чиєсь зерно та соняшник.

- Розподіл землі – дуже серйозне питання, яке є актуальним для кожного району області. Я зрозумів, що головна проблема полягає в тому, що повноваження щодо прийняття земельних рішень, ще за часів Януковича, забрали у районних та обласних адміністрацій та передали їх системі Держгеокадастру на Київ. Саме через це виникають найбільші проблеми. Проте нині на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект, спрямований повернути управління земельними питаннями на місця. Впевнений,  передача земельних повноважень громадам вирішить чимало проблемних питань, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У свою чергу, голова Запорізької районної ради Анатолій Васюк підкреслив, що завдяки програмі «Урожай-2016» на території району в цьому році було надано дозволи на розробку документації землеустрою ділянок загальною площею 1027 гектарів. Насамперед сюди увійшли колишні пасовища, які були розорані ще 15 років тому і весь цей час оброблялись незаконно. Крім того, в районі було затверджено документацію на 345 гектарів, із яких на 330  укладено договори. Завдяки цим рішенням річна сума надходжень до сільських бюджетів зросте на 251 тисячу гривень.

За підсумками спілкування з жителями села Шевченківське представники влади обласного та районного рівнів дійшли висновку про необхідність документального оформлення у власність громади тих земель, що викликали найбільше суперечок. Оскільки, згідно із законодавством України заява має бути направлена від фізичної чи юридичної особи, нині готується розпорядження райради про створення проекту землеустрою по відповідних 19 гектарах землі. Найближчим часом документ буде видано представнику ініціативної групи селян Ганні Кищук.  

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень