Великобілозерська районна державна адміністрація

Запоріжці відзначили День боротьби з вірусними гепатитами просвітництвом та безкоштовним тестуванням

Дата: 02.08.2016 08:55
Кількість переглядів: 366

З нагоди щорічної всеукраїнської акції до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами у Запоріжжі проводиться інформаційно-просвітницька акція, організована Альянсом громадського здоров’я та Благодійним фондом «Сподівання» в рамках кампанії «Вимагаємо лікування!».

В межах тематичних заходів відбувся брифінг за участю представників Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, лікарів-інфекціоністів, експертів,  представників неурядових організацій, а також людей, уражених цією небезпечною хворобою.

Фахівці розповіли, як і де в Україні хворі на гепатит С можуть отримати ефективне лікування препаратами прямої противірусної дії, які вже успішно використовуються у світі, наскільки ефективно витрачаються державні кошти та кошти обласного бюджету при закупівлі препаратів для лікування гепатиту С, чому й досі закуповуються ліки для застарілих схем лікування.

Організатори також повідомили, що запоріжці долучилися до проведення інформаційно-профілактичної акції «Вимагаємо ефективного лікування!», яка проводиться в усіх областях України. У місті Запоріжжя вона триває сьогодні з 9:30 до 14:00 на бульварі Шевченка.

У рамках акції всі бажаючі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на вірусний гепатит С та інші інфекції; отримати фахову консультацію лікарів щодо профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів; поспілкуватися з людьми, які вже завершили лікування чи ще чекають на нього.

Довідково. У світі понад 150 млн. людей інфіковані гепатитом С, з них щонайменше 2 млн. хворих проживають в Україні. Більшість із них не знає про своє захворювання, оскільки у 80% випадків гострий період  проходить без симптомів. Одним із пріоритетних напрямків  діяльності МБФ «Альянс громадського здоров’я» є боротьба з поширенням епідемії вірусного гепатиту С в Україні та забезпечення діагностики й лікування ВГС для уразливих груп населення. У 2012 році Альянс- Україна ініціював всеукраїнську кампанію «Вимагаємо лікування», основною метою якої є розширення доступу до діагностики та лікування вірусного гепатиту С в Україні. З  2015 році центр кращих практик з питань ВІЛ/СНІДу, наркозалежності та гепатитів при Альянсі-Україна впроваджує глобальну кампанію «Об’єднатися та подолати гепатит С: знай, тестуй, лікуй».

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень