Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Облдержадміністрація не має мети зірвати курортний сезон, а хоче, щоб люди отримали якісний відпочинок»

Дата: 25.10.2016 15:21
Кількість переглядів: 457

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада з підбиття підсумків курортного сезону 2016 року, підготовки до проведення курортного сезону 2017 року та підвищення інвестиційної привабливості селища Кирилівка Якимівського району.

Як зазначив очільник регіону, головна мета зібрання полягає в тому, щоб помилки сезону «Курорт-2016» не були повторені  наступного року.

- Нині облдержадміністрацією розроблено ряд заходів, аби якісно провести курортний сезон 2017 року. Досягнуто домовленість з Мінекології про позапланові перевірки всіх баз відпочинку, на основі яких будуть створені паспорти відповідності. І саме спираючись на ці документи, прийматимуться рішення про початок курортного сезону в наступному році. Курорт Кирилівка має набути цивілізованої форми відпочинку, без каналізаційних стоків у мору та лиман, а відповідно й інфекційних захворювань дітей. Хочу підкреслити, що влада регіону не ставить перед бізнесом жодних завдань окрім того, щоб уберегти Кирилівку від екологічної катастрофи, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами  голови Кирилівської селищної ради Івана Малєєва, в цьому році не всі підприємці погоджувались на діалог із владою. Нині в селищі основними проблемами залишаються самовільне захоплення земель, а також відсутність водопостачання та каналізації. Через останнє страждає екологія Приазовського національного парку. Окремо було виділено проблему протоки Молочного лиману.

 Костянтин Бриль підкреслив, що влада регіону дбає про її розчистку, яка проводиться регулярно, проте на цій проблемі в останні роки виникло чимало спекуляцій.

- На останній нараді з правоохоронними органами регіону  було поставлено завдання, аби охороною Молочного лиману займалися фахівці, а не незрозумілі озброєні формування. Тож нині це завдання виконуватиметься силами СБУ, нацполіції та прикордонниками. Власне розчисткою промоїни, замість незрозумілих спонсорів, займатиметься комунальне підприємство, як це і було зроблено  цього року. Законним чином та легально, - зазначив Костянтин Бриль.

На нараді також було порушено питання інфекційних захворювань, що виникають через забруднення  Утлюцького та Молочного лиманів. Як повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Марина Воловик, у курортний сезон кількість звернень громадян за медичною допомогою в Кирилівці зросла втричі. Головна проблема полягає в тому, що за виключенням дитячих закладів, на більшості баз відпочинку не забезпечено роботу медпрацівників. Костянтин Бриль додав, що статистика курортного сезону була розмита, оскільки хворих дітей батьки везли в Мелітополь та Запоріжжя. Більшість захворювань носили саме інфекційний характер, тож у майбутньому влада регіону буде дуже прискіпливо ставитись до цього питання.

Наостанок очільник регіону підкреслив, що Кирилівка має дві великі проблеми: організацію відпочинку громадян та все, що пов’язано з санітарією та «антиекологічними проектами». І крапку в цьому мають поставити сучасні інвестиційні проекти - будівництво каналізації та водопостачання.

Як доповів директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Гордієнко, нині влада регіону має певні напрацювання, аби створити проектну документацію для будівництва систем водопостачання та водовідведення. Розробку проекту буде реалізовано через систему електронних закупівель «ProZorro». Тож протягом тижня облдержадміністрація чекає на пропозиції від селищної ради та представників бізнесу щодо розробки проектної документації, аби мати можливість внести  кошторис до бюджету 2017 року.

Крім того, облдержадміністрацією спільно з керівництвом облради було направлено листа до Прем’єр-міністра України з проханням виділення 300 мільйонів гривень для реалізації таких проектів.

Як наголосив Костянтин Бриль, усі кошти за підключення до водопостачання та водовідведення, а також податки мають піти громаді, що буде створена в Кирилівці. Об’єднавшись, люди зможуть активно залучати різні гранти на розвиток інфраструктури селища.

- До початку наступного сезону влада регіону вимагатиме від кожної бази відпочинку розробити проект каналізаційного очищення спеціальними бактеріями. Такі заходи є реальними для кожного підприємця. Їх вартість – до 300 тисяч гривень. Проте екологічний ефект буде дуже значним. Пізніше ці очисні мережі будуть підключені до стаціонарної каналізації селища. Облдержадміністрація не має мети зірвати курортний сезон, а хоче, щоб люди отримали якісний відпочинок. І саме ті, хто це зрозуміє, працюватимуть у наступному році, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень