Великобілозерська районна державна адміністрація

Зберігається тенденція скорочення заборгованості із заробітної плати

Дата: 02.08.2016 09:38
Кількість переглядів: 446

На черговому засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат розглянуто роботу структурних підрозділів облдержадміністрації, у сфері управління яких знаходяться підприємства, що мають борги із заробітної плати.

Відкриваючи захід, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігор Мещан акцентував увагу на тому, що це питання стоїть у пріоритетному ряду діяльності  Уряду. Так, Кабміном затверджено План невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати, яким,  зокрема, передбачено притягнення до відповідальності керівників підприємств, що належать до сфери управління органів виконавчої влади, які допустили порушення вимог законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати. Крім того, доручено активізувати роботу тимчасових комісій на місцях, рекомендовано керівникам підприємств забезпечити першочергове спрямування коштів, отриманих під час відшкодування податку на додану вартість, на погашення заборгованості із заробітної плати.

За даними органів статистики, загальна сума заборгованості із зарплати по області на 01.07.2016 склала 59,4 млн. грн.., що на 2,7 млн. грн.. або на 4,3% менше, ніж на 1 червня. Проте вона все ще перевищує рівень початку цього року на 1 млн. грн. або на 1,7%. Динаміка погашення боргів продовжує визначатися ситуацією на підприємствах державного сектору економіки. Так, 28 діючих в області державних підприємств заборгували 41,8 млн. грн., що становить 70% від загальної суми.

Підприємства комунальної власності накопичили 4,3 млн. грн.. боргу або 7,2% від загальної суми. Причому 99% заборгованості припадає на сім структурних підрозділів КП «Облводоканал».

Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери відсутня.

За підсумками звітів керівників структурних підрозділів та їх обговорення комісія ухвалила низку рішень. Зокрема, доручено продовжити роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства державного сектору, а саме: підготувати звернення щодо необхідності вжиття заходів для погашення заборгованості працівникам ДП «Мелітопольський завод «Гідромаш»; виключення ДП «Хлібна база №74 Держагентства резерву України з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації.

Стосовно комунальних підприємств органи місцевого самоврядування повинні передбачити кошти при формуванні місцевих бюджетів на надання фінансової підтримки підприємствам житлово-комунальної сфери, які мають заборгованість із заробітної плати.

Крім цього, Ігор Мещан заявив, що відповідно до завдання Уряду роботу комісії буде активізовано, у тому числі проводитимуться її виїзні засідання на територіях, де є хронічні підприємства-боржники, в першу чергу це стосується Бердянська.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень