Великобілозерська районна державна адміністрація

Пожежонебезпечний період в області проходить без надзвичайних ситуацій

Дата: 02.08.2016 10:49
Кількість переглядів: 498

Стан техногенно-екологічної безпеки в регіоні розглядали на нараді голови облдержадміністрації Костянтина Бриля з керівниками департаментів та управлінь ОДА.

За інформацією начальника управління організації заходів цивільного захисту населення ГУ ДСНС України у Запорізькій області Володимира Матросова, станом на 22 липня в природних екосистемах Запорізької області виникло 736 пожеж на загальній площі 168 га.

В області створений та діє міжвідомчий штаб, до складу якого увійшли всі служби цивільного захисту, в тому числі підрозділи ДСНС, МВС, Держкомлісгоспа. Також розроблений та погоджений мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж на території Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства у пожежонебезпечний період.

Для оперативного реагування на гасіння пожеж в Запорізькій області щодня на оперативному чергуванні знаходяться 324 рятувальника та 101 одиниця пожежної і спеціальної техніки ДСНС. У разі виникнення масштабних пожеж рятівниками може бути залучено 554 осіб особового складу та 170 одиниць автомобільної техніки: 96 пожежних автоцистерн, 4 пожежні насосні станції, 4 пожежні рукавні автомобілі, 33 пожежні мотопомпи, 11 авторозливних станцій, 1 бульдозер, 1 автогрейдер, 15 вантажних автомобілів, 5 автобусів. Від Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства може бути залучено 204 чоловіки особового складу та 96 одиниць автомобільної техніки.                    

- Всі служби цивільного захисту Запорізької територіальної підсистеми готові до дій за призначенням. Злагоджена робота всіх служб цивільного захисту дозволяє не допускати в області розвитку лісових пожеж великих масштабів і катастрофічних наслідків від них, - підкреслив Володимир Матросов.

На сьогоднішній день у зв’язку із дією в області 5 класу пожежної небезпеки сили Головного управління переведені в посилений режим несення служби. Оперативна група  Головного управління забезпечує цілодобовий моніторинг стану пожежної обстановки в природних екосистемах та організацію оперативного реагування на всі випадки загорань на початковому етапі їх виникнення.

Другим не менш важливим завданням влітку, яке покладається на підрозділи ДСНС, є забезпечення безпечного відпочинку людей на водних об’єктах області.

На сьогодні на водних об’єктах області створено 183 державних, відомчих та комунальних сезонних рятувальних постів.

На озброєнні рятівників перебуває 12 рятувальних човнів з потужними двигунами, 2 катери на повітряній подушці МАРС-700, 2 катери типу річка-море UMS-600, 2 плаваючі транспортери ПТС-2 та водолазне спорядження. Результатом ефективної роботи в цьому напрямку  є 286 врятованих  життів, в тому числі 46 дітей.

- Протягом восьми років завдяки плідній співпраці Головного управління з Запорізькою обласною державною адміністрацією вдається добиватися зниження загибелі людей на водних об’єктах із 123 громадян у 2007 році до 75 у 2015 році та утримувати сталу тенденцію щодо зменшення цього показника.  Не дивлячись на значний наплив відпочиваючих в порівнянні з минулим роком, через стійку спекотну погоду та тривалі святкові дні, вдалось втримати показники людської гибелі на воді в межах минулого року, - підкреслив Володимир Матросов.

Так, за звітний період  на водних об’єктах загинула  41 особа, з них 4 дитини. За аналогічний період 2015 - 40 осіб,  з яких 6 дітей. Досягнуто зменшення загибелі дітей на воді на 33%.

 

Керівник регіону Костянтин Бриль підкреслив необхідність дотримання правил безпеки на курортах області.

- Питання забезпечення безпечного відпочинку громадян на водних об’єктах області та протидії пожежам в екосистемах – нагальні питання. Задля безпечного відпочинку в Бердянську та Кирилівці необхідно перевірити кожну базу та власників водник мотоциклів, більшість з яких працюють без необхідних документів. Для цього необхідно об’єднати зусилля рятівників, Нацполіціі та прикордонників. Найближчим часом має відбутися сумісний рейд вздовж Азовського узбережжя. Необхідно перевірити кожен об’єкт. Наявність всіх необхідних документів та дозволів – це гарантія їх роботи на майбутній літній сезон. Лише за таких умов вони можуть відкриватися та працювати, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також очільник регіону порушив питання щодо придбання техніки для рятівників. За словами Володимира Матросова, підрозділи ДСНС мають 30-метрові сходи, що дозволяє гасити пожежу на рівні дев’ятого поверху. Ліквідація пожеж у багатоповерхівках залишається проблемною вже багато років.

- Необхідно вивчити питання щодо придбання спеціального крану для гасіння пожеж на висоті. Напевно, наступного року за умови співфінансування ми зможемо придбати необхідну техніку. У нас є програма допомоги ДСНС, необхідно вивчити питання сумісного фінансування ДСНС та обласного бюджету. Ця техніка повинна бути у запорізьких рятівників, - зазначив Костянтин Бриль.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень