Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область має позитивні тенденції в досягненні гендерної рівності в органах влади

Дата: 10.10.2016 09:25
Кількість переглядів: 416

Під керівництвом заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбувся форум на тему: «Досвід реалізації гендерних ініціатив у місцевих та регіональних програмах в Україні та за кордоном» у рамках реалізації проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами у національній та місцевій політиці України». У заході взяли участь представники громадськості із Запорізької області, м. Києва, Львова, Вінниці, Кропивницького, Харкова, жінки-депутати місцевих рад.

У рамках міжрегіонального форуму відбулася презентація результатів роботи за проектом, ознайомлення депутатів місцевих рад з напрацьованим досвідом, обмін ідеями та пропозиціями  щодо подальшої роботи та дій  у  напрямку забезпечення  гендерної рівності на місцевому та регіональному рівні.

- Забезпечення гендерної рівності є невід'ємною складовою проголошеного курсу євроінтеграції України та необхідною умовою сталого соціально-економічного розвитку. Ліквідація всіх форм дискримінації та забезпечення гендерної рівності є одним із напрямів Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншого. Обласна державна адміністрація координує здійснення заходів, спрямованих на формування та реалізацію ґендерної політики в області. Діють Координаційна рада з питань сім’ї, жінок, охорони материнства та дитинства при голові облдержадміністрації,  експертна рада з питань сім’ї, жінок, охорони материнства і дитинства, які створені з метою недопущення дискримінації,  забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, запобігання ґендерному насильству, протидії торгівлі людьми. В районах та містах області також діють відповідні координаційні ради. У Запорізькій облдержадміністрації багато жінок керують різними підрозділами, особливо в гуманітарній сфері. Наразі в апараті ОДА близько 80% працівників - саме жінки. За цими показниками область показує позитивні тенденції, - повідомила Зінаїда Бойко.

У свою чергу директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мелана поінформував про дію Комплексної обласної програми з оздоровлення та відпочинку дітей, підтримки сім’ї, молоді, гендерного паритету та протидії торгівлі людьми на 2012-2016 роки, якою передбачені  заходи з підтримки гендерного паритету в області.

- У ситуації збройного конфлікту, в якій знаходиться Україна, гостроти набувають питання насильства над жінками, питання допомоги та інтеграції внутрішньо переміщених осіб, надання соціальних послуг та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб, особливо вразливих категорій населення, - підкреслив Ігор Мещан.

За підсумками проведення заходу планується створити мережу міжфракційних груп «Рівні можливості» в Запорізькій області для більш ефективної роботи депутатів та співпраці з міжфракційною групою «Рівні можливості» у Верховній Раді.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень