Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

Костянтин Бриль: «Відповідальність за наслідки неприйняття бюджету регіону повністю лежить на депутатах облради»

Дата: 23.12.2016 15:25
Кількість переглядів: 350

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час другого пленарного засідання 10-ї сесії Запорізької обласної ради.

Так, звертаючись до депутатів облради, Костянтин Бриль зазначив, що в поточному році облдержадміністрацією був підготовлений та винесений на розгляд депутатів проект бюджету на 2017 рік. Це було зроблено вчасно та відповідно до чинного Законодавства. Бюджет повністю збалансований і не містить капітальних витрат, які раніше були приводом для дискусій.

- При формуванні проекту бюджету ми враховуємо сигнальні показники, які доводить до нас Київ. Це розміри субвенцій, трансферів, мінімальний рівень заробітної плати, індекс інфляції і так далі. Сюди входять інформація про прогнози власних надходжень на 2017 рік, які нам надають органи ДФС, а також бюджетні запити комунальних установ, які до нас надходять від профільних Департаментів. Після чого Департамент фінансів зіставляє рівень доходної частини з рівнем бюджетних запитів. Кожен бюджетний запит складається з захищених статей: зарплати, енергоносіїв і комуналки, які в обов'язковому порядку вносяться Департаментом фінансів у видаткову частину. Отримана різниця між усіма доходами і витратами на захищені статті, становить ресурс для інших витрат. В цьому році, прошу зверніть увагу, загальна сума всіх бюджетних запитів з урахуванням захищених статей склала 319 мільйонів гривень. Тоді як ресурс, який може бути направлений на інші статті, 214 мільйонів гривень. Тобто, вже в бюджеті 2017 року Департамент фінансів урізав суму бюджетних запитів незахищеної частини на 43%. Бюджет області на 2017 рік не містить в собі бюджету розвитку, а тільки захищені статті та інші витрати скорочені від потреби на 43%, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Окремо очільник регіону підкреслив, що перед тим, як стати реальними видатками всі бюджетні витрати мають пройти через систему «ProZorro». Таким чином потенційна корупційна складова виключається.

- Видаткова частина бюджету збалансована і містить тільки такі захищені видатки, як зарплатня і витрати на енергоносії. Також в ньому майже вдвічі зменшені потреби комунальних установ на незахищені видатки. В інших областях бюджет вже прийнято. Тож, відповідно всі розмови про завищені показники носять тільки політичний характер. А тому відповідальність за наслідки неприйняття бюджету повністю лежить на депутатах, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також до депутатів обласної ради звернувся і заступник голови ОДА, депутат облради Едуард Гугнін. Зокрема, він порівняв, що чекатиме на бюджетників області у обох випадках.

- Департамент освіти і науки ОДА: у разі не прийняття бюджету зарплата педагога по 12-м тарифним розрядом в школі-інтернаті «Світанок», наприклад, буде виплачена в розмірі 6065 гривень, при затвердженому бюджеті - 7690 гривень. Тобто, депутати, які не прийшли, не проголосували - покарали людину на 1625 гривень. Департамент охорони здоров'я: при неприйнятті бюджету зарплата лікаря-анестезіолога по 13-му тарифному розряду в Обласній клінічній психіатричній лікарні буде виплачена в розмірі на 1404 гривні менше. Департамент культури і туризму: зарплата бібліотекаря по 10-м тарифному розряду в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці буде на 895 гривень менше. Служба у справах дітей: зарплата вихователя 2-ї категорії по 10-му тарифному розряду в Запорізькому обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей - не буде доплачено 923 гривні. Соціальний захист населення: зарплата лікаря-психіатра з 10-м тарифним розрядом не буде доплачено 814 гривень, - підкреслив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.

Проте доводи облдержадміністрації не були прийняті до уваги депутатами обласної ради. І в роботі сесії було оголошено перерву до 26 січня 2017 року.   

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень