Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Медична допомога – питання №1 для Запорізької області»

Дата: 10.10.2016 10:17
Кількість переглядів: 458

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль урочисто передав ключі від нових карет швидкої допомоги керівникам структурних підрозділів КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР.

Як повідомила директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Вікторія Клименко, сьогодні більше половини з 80 автомобілів обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф знаходяться у позичці, тобто не належать цьому закладу. Крім цього,  автопарк потребує постійного ремонту та заміни. При тому Центр є найбільшим закладом охорони здоров’я в регіоні, адже він об’єднує  всі швидкі районів. Тож у 2016 році було виділено 16 мільйонів гривень для придбання дев’яти швидких класу «В» марки «Citroen» для надання медичної допомоги.

Спеціалізований автотранспорт – це не лише транспортний засіб, а й іноді площа бою за життя людини. Нові машини оснащені дихальною апаратурою, сучасними засобами іммобілізації, а також іншими, необхідними для надання екстреної медичної допомоги, виробами медичного призначення та медичним устаткуванням. Таке сучасне оснащення бригад швидкої медичної допомоги – запорука подальшої якості здоров'я та життя пацієнта, який потребує надання допомоги на догоспітальному етапі.

Костянтин Бриль підкреслив, що в поточному році наш регіон зробив певний прорив у питанні забезпечення медицини.

- Вважаю, що первинна медична допомога – питання №1 для Запорізької області. Наш регіон єдиний в цьому році придбав автомобілі такого класу. Ці дев’ять швидких купувались, виходячи зі співвідношення ціна-якість. Хочу підкреслити, що 1 мільйон 770 тисяч – це найдешевший варіант для України для такого типу та комплектації швидких. Зважаючи, що в Запоріжжі проживає найбільша кількість людей в області, швидкі були розподілені між обласним центром та Запорізьким районом. Наступного року влада регіону планує вкладати кошти субвенції та бюджету в придбання 16 автівок для сільської місцевості. Вони відрізнятимуться технічними характеристиками та прохідністю машин. Проте їх медична комплектація буде на такому ж високому рівні, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль .

Також очільник області повідомив, що в 2016 повністю закрито питання уніформи працівників швидких. Уперше за 10 років за кошти обласного бюджету придбано спецодяг: літні костюми і зимові куртки загальною вартістю 2 465, 7 тисячі гривень. Це не тільки функціональний, але й естетичний одяг, який відповідає умовам як повсякденної роботи, так і роботи в умовах ліквідації надзвичайних ситуацій. Крім того, вся первинна санітарна допомога була забезпечена необхідними медикаментами.

Не менш важливою  підтримкою ланки стане введення нової системи «103». До кінця року почне працювати нове серверне та електронне обладнання, що полегшить роботу медпрацівників та пришвидшить їх реагування на звернення по допомогу жителів області.

 

 

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень