Великобілозерська районна державна адміністрація

У Запорізькій області створено інтерактивну карту земельних ділянок для учасників АТО

Дата: 02.08.2016 11:56
Кількість переглядів: 404

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль взяв участь у презентації інтерактивної карти земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для передачі учасникам АТО.

У своєму вступному слові очільник регіону підкреслив, що створенню такої карти передував ряд проблем та конфліктів з ГУ Держгеокадастру, які були підняті навіть на рівні Мінрегіону. Адже, станом на початок року з 2600 заявок, поданих учасниками АТО на отримання землі, ділянки отримали близько 60 воїнів, що складало менше ніж 1,5%. Відповідно, обласна влада мала прислухатись до учасників бойових дій та приділити особливу увагу цьому питанню.

- Під час робочих поїздок в райони, а також особистого спілкування з учасниками АТО, я завжди цікавлюсь ситуацією з виділенням землі. Хочу підкреслити, що всі ми маємо повернутись обличчям до наших захисників та підтримати їх всім необхідним. Нині в районах Запорізької області вже підготовлено більше 2 тисяч наказів про виготовлення актів на землю. Тим часом для зручності ми започаткували ще й інтерактивний ресурс, який допоможе в реальному часі вести контроль за землею, заброньованою для учасників АТО, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За даними в.о. начальника ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області Владислава Шляхового, станом на 20.07.2016 до управління надійшло 2 649 клопотань від громадян - учасників антитерористичної операції про надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, метою розроблення якої є отримання земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства та для ведення садівництва в межах норм безоплатної приватизації. ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області надано 1 649 наказів про створення дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на загальну площу 1965,5861 га. Також, управлінням були надано 174 накази, якими у власність учасникам антитерористичної операції вже передано земельних ділянок на загальну площу 110,3392 га.

Окремо, на виконання розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації, для забезпечення військовослужбовців - учасників АТО земельними ділянками сільськогосподарського призначення були зарезервовані земельні масиви сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа цих земель на території області станом на сьогодні складає 3616,3704 га. Картографічні матеріали із зазначенням конкретного місцезнаходження зарезервованих земельних ділянок розміщені на офіційному веб-сайті Головного управління в розділі «До уваги учасників АТО!».

Костянтин Бриль підкреслив, що з моменту створення такого ресурсу контроль за виділенням земельних масивів має вестись не тільки самими учасниками АТО та владою. Активну участь у процесі мають прийняти ЗМІ, громадські організації та всі небайдужі запоріжці.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень