Великобілозерська районна державна адміністрація

Учасники АТО отримають грошову допомогу до Дня незалежності та Дня захисника України

Дата: 02.08.2016 13:27
Кількість переглядів: 666

Для взяття на облік до бази даних Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги, за станом на 21.07.2016 звернулися та відповідно обліковано 104 інваліди війни – учасників АТО; 7101  учасник бойових дій; 191 член сім’ї загиблого (померлого військовослужбовця). Про це повідомили в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

З метою повноцінної соціальної адаптації учасників АТО сьогодні професійне навчання проходять 112 осіб. Як підкреслив директор Департаменту Ігор Мещан,  потреба у коштах для професійного навчання  учасників АТО у 2016 році значно перевищує виділену суму на ці заходи. Тому за дорученням голови облдержадміністрації Костянтина Бриля  Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції направлено запит про додаткові кошти у сумі понад 600 тис. гривень.

Також Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації опікується санаторно-курортним лікуванням учасників АТО. На сьогодні для забезпечення санаторно-курортним лікуванням на обліку перебуває 297 учасників АТО. На ці заходи Запорізькій області виділено 154 путівки, що становить понад 50% від потреби. Крім цього, органами соціального захисту населення райдержадміністрацій та міст обласного значення до санаторно-курортних закладів на психологічну реабілітацію направлено 205 учасників АТО.

За ініціативи обласної державної адміністрації у зв’язку з відзначенням 25-ї річниці незалежності України керівники облдержадміністрації, обласної ради, райдержадміністрацій та міст обласного значення планують відвідати та привітати демобілізованих учасників АТО, які отримали інвалідність. З нагоди свята кожен інвалід І - ІІ групи з числа учасників АТО отримає грошову винагороду в розмірі 1000 грн.

Заходами Програми соціальної підтримки ветеранів війни,  праці, дітей війни, інвалідів,  інших соціальних  груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах,  «Назустріч людям» на 2015 – 2019 роки  в частині захисту учасників АТО також передбачено: надання членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та зони проведення АТО, на компенсацію вартості житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу додаткової 50% знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством на суму 410,2 тис. гривень; учасникам АТО до Дня захисника України кожному щорічну адресну грошову допомогу в розмірі 500 грн. на загальну суму 5779,05 тис. гривень; на забезпечення санаторно-курортним лікуванням (путівками) ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів у санаторіях і профілакторіях Запорізької області (учасникам АТО передбачено першочергове надання путівок) на суму 2006,4 тис. грн..; на забезпечення ветеранів війни, у тому числі учасників АТО, технічними та іншими засобами реабілітації - 83,6 тис. грн..; на надання одноразової адресної грошової допомоги військовослужбовцям, які беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції на компенсацію витрат, пов’язаних із розробленням документації із землеустрою для відведення земельної ділянки – 1млн. грн.

Також у місцевих бюджетах на програми соціального захисту та соціального забезпечення учасників АТО та членів їх сімей передбачено кошти в сумі 11,5 млн. грн.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень