Великобілозерська районна державна адміністрація

У Вільнянську отруїлися сурогатним алкоголем з новими побічними наслідками

Дата: 10.10.2016 11:56
Кількість переглядів: 372

У районному центру восьмеро місцевих жителів отруїлися сурогатним алкоголем. За останній час це перше масове отруєння в межах одного населеного пункту. Алкогольний напій було придбано на стихійному ринку чи з рук.

Як зазначив головний позаштатний токсиколог Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій Станевський, тривогу викликає не сам факт отруєння, а нові побічні ефекти. У всіх постраждалих зафіксовано порушення згортання крові – коагулопатія.

- Це нові побічні ефекти, спричинені отруєнням неякісним алкоголем. Наразі постраждалі знаходяться у стані середнього ступеня важкості. Проте половина пацієнтів вже виписана додому. Загрози їх життю немає. Всі вони вчасно звернулися за медичною допомогою і отримали належне лікування у Вільнянській центральній районній лікарні. На сьогодні песимістичних прогнозів щодо їх здоров’я ми не маємо, - наголосив експерт.

За його словами, перше звернення щодо отруєння алкоголем надійшло на початку вересня, а загалом за останній місяць зафіксовано 34 таких випадки у різних районах області.

- Джерело отруєння поки що не знайдено. Попередньо можна сказати лише, що це або харчовий спирт дуже низької якості, або технічний спирт. Проте це нова суміш речовин, яка негативно впливає на організм та викликає побічні ефекти у вигляді  порушення згортання крові. Основне та єдине застереження – не вживати алкогольні напої низького ґатунку чи незрозумілого походження. Сурогатні напої можуть призвести до летальних наслідків, - застеріг фахівець.

Обласна влада закликає громадян не купувати алкогольні напої у стихійних місцях продажу чи з рук, утримуватися від вживання сурогатного алкоголю, берегти своє здоров’я та життя.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень