Великобілозерська районна державна адміністрація

Завдяки заходу "Врожай-2016" одноосібники додатково задекларували близько 50 мільйонів гривень

Дата: 17.05.2017 15:30
Кількість переглядів: 465

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулося засідання обласної робочої групи з організації проведення заходу "Врожай-2017".

Відкриваючи нараду, очільник регіону звернув увагу на результати минулорічного "Врожаю".

- У 2016 році районні комісії зафіксували випадки обробки земель, які в документах були визначені як сіножаті та пасовища. Протизаконна обробка цієї землі та вирощування врожаю, без сплати податків, тривала роками. Тож ми маємо зробити все, аби кошти за користування землею отримували місцеві громади. Наскільки мені відомо, вже існують звіти щодо декларацій фізичних осіб. Тож нині запоріжці мають дізнатися про результати роботи, проведеної всіма учасниками заходу "Врожай-2017", - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Запорізькій області Олена Щедровська, фінансові результати проведення заходу "Врожай-2016" вражають. Кампанія з декларування минулорічних статків завершилася 3 травня. Одним із джерел доходів запоріжці вказали вирощування та реалізацію сільгосппродукції. Загальна кількість декларацій, поданих так званими "одноосібниками" в 2017 році, - більше 34 тисяч. У порівнянні з моніторинговими цифрами, що були надані робочими групами заходу "Врожай 2016", це майже на 1 700 декларацій більше. Додатково задекларований прибуток становить близько 50 мільйонів гривень. З них було отримано додатковий податок доходів фізичних осіб - 9 мільйонів гривень. Загальні цифри досягають більше 200 мільйонів, хоча рік тому - до роботи моніторингових груп - сума становила близько 150 мільйонів гривень. Після запровадження заходу "Врожай" було виявлено додаткових декларантів та додаткові збори у бюджет. Крім цього, суттєві зміни відбулися і в середніх цифрах на одного "одноосібника". Якщо минулого року сільгоспвиробники вказували в деклараціях суму 4 000 гривень, то тепер середня цифра становить 6 200 гривень.

Присутні також обговорили організацію та етапи проведення заходу "Врожай-2017". За словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрія Полякова, нині в усіх районах регіону створено місцеві робочі групи. Проте із 20 груп тільки 10 забезпечені матеріально-технічними засобами для відповідної роботи. Також до моніторингу земель приєднуються й об'єднані територіальні громади. Наприклад, у Запорізькому районі дві ОТГ виявили бажання власними силами провести моніторинг. Загалом у 2017 році робочі групи діятимуть за алгоритмом, напрацьованим минулого року.

За підсумками засідання обласної робочої групи прийнято рішення про затвердження етапів та плану проведення заходу "Врожай-2017", а також форми моніторингу. Крім цього, Департамент АПР має забезпечити методичний супровід місцевих робочих груп, а також узагальнювати оперативну інформацію від членів обласної робочої групи та проводити аналіз наданих матеріалів. ГУ ДФС, райдержадміністрації та Департамент АПР мають проаналізувати затверджені міськими, сільськими та селищними радами, а також радами ОТГ ставки земельного податку на землях сільгосппризначення за межами населених пунктів на 2017 рік.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень