Великобілозерська районна державна адміністрація

Переважна більшість запоріжців вважає необхідною реформу системи охорони здоров’я

Дата: 10.04.2017 15:33
Кількість переглядів: 410

Такі дані отримано в  результаті дослідження «Індекс Здоров’я. Україна — 2016», які презентовано в Запоріжжі.  Згідно з опитуванням  консолідований Індекс здоров’я жителів Запорізької області становить 55 пунктів зі 100, що відповідає середньому показнику по Україні. Як пояснили в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, Індекс базується на таких основних критеріях: задоволеність амбулаторною та стаціонарною медичною допомогою, звернення до лікаря у випадку хвороби та попередження захворювань, стан здоров’я, витрати на ліки, знання про здоров’я та здорова поведінка.

Рівень задоволеності роботою дільничних терапевтів та сімейних лікарів у Запорізькій області становить  66% (найвищий у Тернопільській області - 87%, найнижчий у Кіровоградській –  47%). Водночас серед жителів Запорізької області спостерігається близький до середнього по Україні  ( 58%) -  рівень задоволеності стаціонарною допомогою – 57% (найбільш задоволені в Тернопільській  та Миколаївській областях -  76%, найменше  в Кіровоградській області - 29%).

Серед опитаних у Запорізькій області виявилася найбільша по Україні частка людей, які повідомляли про наявність у них хвороби протягом останнього року  - 83%.  Область також увійшла до трійки  за кількістю респондентів, які надавали перевагу самолікуванню, ніж зверненню до лікаря під час хвороб - 53% повідомили, що були хворі, але не відвідували лікаря або не були госпіталізовані через брак коштів. Середня вартість придбаних за останні 30 днів ліків  по  регіону склала 344 грн., що є нижчим показником порівняно з середнім по Україні (550 грн.).

Проблемною для регіону є оцінка місця свого проживання – 33,3% опитаних вважають його поганим або дуже поганим, що є одним з найвищих показників по Україні (Кіровоградська область – 33,5%). Оцінка проводилась за такими параметрами: кількість та стан обладнання на відкритих спортивних майданчиках, кількість та стан обладнання відкритих дитячих майданчиків, наявність зелених зон — дерев, парків, алей, газонів, безпека протягом дня та вночі, наявність велосипедних доріжок та загальна оцінка навколишнього простору.

Натомість область показала одну з найвищих часток опитаних, що позитивно ставляться до вакцинації – 87%,  86% опитаних не відмовлялися від обов’язкових щеплень для своїх дітей. Респонденти Запорізької області також продемонстрували високий рівень обізнаності щодо симптомів інсульту – 75% змогли правильно назвати принаймні два симптоми,  а 88% знали хоча б один симптом туберкульозу.

Переважна більшість респондентів (82%) вважають необхідним реформування системи охорони здоров’я. Передусім, реформу пов’язують із якістю та доступністю медичної допомоги, значно менша частка респондентів  вважає вирішальними чинниками «близькість» медичної допомоги, збільшення заробітної плати медичного персоналу та краще ставлення до пацієнтів. Утім, у Запорізькій області досить високий показник тих, хто відчуває, що реформа вже відбувається – 14% опитаних.

Повний звіт дослідження «Індекс здоров’я. Україна» можна завантажити на сайті: http://health-index.com.ua/

Проект «Індекс здоров’я. Україна» започатковано Міжнародним фондом «Відродження», Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» для щорічного визначення фактичного рівня задоволеності громадян України медичною допомогою.

«Індекс здоров’я. Україна» — це інструмент, який допоможе управлінцям галузі охорони здоров’я, а також тим, хто формує політику на національному рівні та в областях, районах, містах,  оцінити вплив реформи на пацієнтів та громаду. З іншого боку, громадські організації та активні громадяни отримають аргументи у діалозі з органами влади заради змін на краще.


 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень