Великобілозерська районна державна адміністрація

Запорізька область, Великобілозерський район

ОГОЛОШЕННЯ ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ СВИНЕЙ

Дата: 01.02.2017 15:34
Кількість переглядів: 312

У 2016 році ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) в Україні та на її кордонах різко погіршилася. Так, продовжує розповсюдження збудника в країнах Балтії, Польщі та Росії.

Починаючи з 2012 року станом на 01.01.2017 в Україні зафіксовано 148 випадків африканської чуми свиней, в 2016 році – 91 випадок, з них – 85 випадків захворювання домашніх тварин і 6 випадків диких тварин. Хвороба зареєстрована у 18 областях України.

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ  - висококонтагіозне вірусне захворювання, хворіють тільки свині  всіх вікових груп, людина не хворіє. Загибель тварин  може становити 100%. Вірус дуже  стійкий у навколишньому середовищі, проти нього не існує ефективної вакцини, лікування не розроблено. Фактори передачі збудника – корми, транспортні засоби, пасовище, виділення хворих тварин, необроблені м’ясо і м’ясопродукти. Вірус може переноситись комахами, птицею, дикими кабанами.

КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ: Підвищення температури тіла до 42,5Со, задишка, кашель, відсутність апетиту, блювання, пронос с кров’ю, синюшність шкіри на вухах та п’ятачку, але хвороба може проявлятись миттєво без прояву клінічних ознак, тварина гине.  Всі захворілі  тварини підлягають знищенню, а тваринницькі приміщення, в якому було захворювання, можуть експлуатуватися лише через пів ріку після зняття карантину.

ОСНОВНІ ЗАХОДИ ЩОДО НЕДОПОЩЕННЯ ЗАНОСУ ІНФЕКЦІЇ

  1. Обов’язково утримувати свиней в «закритому режимі».
  2. Заборонено утримувати свиней на територіях міжнародних повітряних, морських, річкових портів і прикордонних залізничних станцій.
  3. Заборонено переміщення свиней (інших тварин і птиці) та харчових продуктів з них без супровідних ветеринарних документів.
  4. Заборонено згодовування свиням  відходів громадського харчування та інших харчових відходів.

     5. Заборонено реалізацію і використання м'яса та продуктів забою свиней, інших тварин (птиці), що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи та отриманих від тварин, що не піддані передзабійному огляду в установленому порядку.

У випадку захворювання або загибелі свиней необхідно ізолювати хворих свиней і терміново інформувати державні установи ветеринарної медицини. Телефон:  2-07-83                                                                                                  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень