Великобілозерська районна державна адміністрація

Цього року збільшено бюджетне фінансування на відпочинок та оздоровлення дітей

Дата: 17.05.2017 15:35
Кількість переглядів: 399

Стан підготовки до дитячого оздоровчого сезону влітку 2017 року та  готовності узбережжя Азовського моря до курортного сезону  розглянуто на порядку денному спільного засідання колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, яке провів голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана, в цьому році була прийнята  Комплексна обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2017-2021 роки, де обласний бюджет взяв на себе зобов’язання оздоровити дітей із «сірої зони». Не менш пильна увага буде приділятись забезпеченню послугами оздоровлення та відпочинку дітей, один із батьків яких загинув, постраждав або брав безпосередньо участь у проведенні АТО.

Також  програма містить пілотне нововведення щодо співфінансування оздоровлення дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки працюють у бюджетній сфері та підприємствах державної і комунальної форми власності, через механізм часткової оплати вартості путівки до дитячого закладу. Наразі планується оздоровити 700 дітей, батьки яких працюють у бюджетній сфері, шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок.

Також у цьому році буде продовжено оздоровлення ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей. Тематичну зміну для них  буде організовано спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, обласним центром СНІД, громадською організацією «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Планові обсяги фінансування на оздоровлення та відпочинок дітей за рахунок коштів місцевих бюджетів  у 2017 році значно збільшено, зокрема, з обласного бюджету – на 6 млн. 256 тис. 832 грн. та місцевих бюджетів – на 2 млн. 619 тис. 782 грн.

Планові показники фінансування оздоровчої кампанії 2017 року з урахуванням усіх джерел фінансування складають 92 млн. 116 тис. 503 грн. (у 2016 році – 94 млн. 718 тис.245 грн.) , з них обласний бюджет – 25 млн. 223 тис. 297 грн. (у 2016 році – 18 млн. 966 тис. 465 грн.), місцевий бюджет – 18 млн. 547 тис. 026 грн. (у 2016 році – 15 млн. 927 тис. 244 грн.), додаткові залучені кошти підприємств – 48 млн. 346 тис. 180 грн. (у 2016 році – 59 млн. 824 тис. 536 грн.)

     За даними Головного управління статистики в Запорізькій області проживає 167 тис. 679 дітей шкільного віку . У 2017 році послугами оздоровлення та відпочинку планується забезпечити 123 тис. 229 дітей (73,5% від загальної кількості), з них послугами  оздоровлення – 72 тис. 568 дітей (43,3% ) та послугами відпочинку – 50 тис. 661 дитину (30,2% ).

Протягом оздоровчої кампанії  послугами оздоровлення та відпочинку планується забезпечити 41 тис. 047 дітей пільгових категорій (24,5% від загальної кількості дітей шкільного віку та 46,8% від загальної кількості дітей пільгових категорій); 1366 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб (22,9 % від загальної кількості таких дітей); 1583 дитини  учасників бойових дій (71,8% від загальної кількості таких дітей), 24 дитини, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) в районі проведення АТО (52,2%  від загальної кількості таких дітей).

За оперативною інформацією районів та міст області, планують  роботу 37 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також новостворений дитячий заклад санаторного типу «Лазурний» приватної форми власності. З метою здійснення державного контролю за діяльністю закладів оздоровлення та відпочинку законодавчо передбачено проведення їх державної атестації.

У 2017 році заплановано проведення державної атестації 16 закладів: «Морський», «Северянін», «Еврика», «Гвоздика», «Орльонок», «Волна», «Меркурій» (Якимівський район), «Салют», «Мрія», «Лазурний», «Оріон» (м. Бердянськ), «Ювілейний», «Ім. Гагаріна», «Салют», «Меотида» (Приморський район), «Маяк» (Вільнянський район). Проте за станом на 01.04.2017 для проведення державної атестації документи надали тільки вісім закладів: у м. Бердянськ –  «Лазурний»,  «Салют» (Аіст), у Якимівському районі –  «Северянин»,  «Еврика», у Приморському районі –  «Ювілейний»,  «Імені Ю. Гагаріна»,  «Салют» та у Вільнянському районі –  «Маяк».

Залишаються й деякі інші проблемні питання майбутнього літнього сезону. Зокрема, в оздоровчій зоні селища Кирилівка існує низка екологічних проблем, які не вирішуються  багато років. До них відносяться: відсутність централізованого водопостачання і каналізування оздоровчих закладів, вивезення та утилізація рідких та твердих побутових відходів, самовільне захоплення земельних ділянок у прибережній смузі моря та лиманів.

З метою оптимізації функціонування оздоровчих закладів, розташованих у рекреаційних та курортних зонах узбережжя Азовського моря в межах Запорізької області, розпорядженням голови обласної державної адміністрації створено спільну міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення якісної підготовки та проведення курортного сезону «Курорт - 2017».

- Робочою групою будуть проводитись моніторингові обстеження стану забезпечення якісної підготовки та проведення курортного сезону, дотримання вимог чинного законодавства оздоровчими закладами як у природоохоронній сфері, так і у сферах благоустрою території, санітарно-епідеміологічного благополуччя, безпеки на транспорті, пожежної безпеки. Враховуючи те, що відсутність централізованого водопостачання та водовідведення негативно впливає на інвестиційну привабливість, що стримує його соціально-культурний розвиток, а також високу соціальну значимість забезпечення оздоровчої зони сел. Кирилівка централізованим водопостачанням та водовідведенням, що є основною умовою для надання території статусу курорту, вкрай необхідним є вирішення питання проектування та будівництва мереж централізованого водопостачання та водовідведення. У 2017 році передбачається підготувати робочу документацію цьому проекту. Наразі проведено відкриті торги, де подано тендерні пропозиції від чотирьох учасників, здійснюється їх кваліфікація. Процес організації оздоровлення та відпочинку знаходиться на постійному контролі обласної влади. Вкрай необхідно забезпечити безпеку дитячого відпочинку та мобілізувати сили рятівників, медиків, Національної поліції для того, щоб курортний сезон в області стартував та проходив безпечно і без надзвичайних ситуацій, - наголосив, підбиваючи підсумки, голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.


 


 


 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень