Великобілозерська районна державна адміністрація

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Запорізького обласного відділення Енергодарської міської виконавчої дирекції повідомляє

Дата: 25.04.2017 15:39
Кількість переглядів: 673

 

Відновлювальне лікування застрахованих осіб

за новими профілями медичної реабілітації в санаторно-курортних закладах

          Починаючи з ІІ кварталу 2017 року відбір та направлення хворих застрахованих осіб закладами охорони здоров’я буде також здійснюватись за новими профілями медичної реабілітації:

  • відновлювальне лікування після перенесених ефективних операцій на легенях, у т.ч. з приводу гнійних процесів не туберкульозного характеру;
  • відновлювальне лікування хворих після хірургічного втручання на органах сечостатевої системи та після оперативного і інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії.

     Нагадуємо, одним із видів соціальних послуг за рахунок коштів Фонду є оплата лікування застрахованих осіб і членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Право застрахованих осіб на отримання такого лікування передбачено статтею 29 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

     Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду затверджено постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 №12 (далі - Порядок №12).

     Виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду уклала договори щодо здійснення медичного відбору і направлення хворих, які є застрахованими особами, в реабілітаційні відділення санаторіїв із 43 закладами охорони здоров'я Запорізької області. Згідно укладених договорів у 2017 році передбачається направлення на реабілітацію 1747 застрахованих осіб. На ці цілі планується витратити біля 20,8млн.грн.

     Зазначені заклади отримують путівки на відновлювальне лікування у реабілітаційні відділення санаторіїв ПрАТ "Приазовкурорт", ПрАТ "Миргородкурорт", «Трускавецькурорт», ДП "СКК "Моршинкурорт", Курорт «Березовські мінеральні води» тощо. Застраховані особи мають можливість пройти відновлювальне лікування у реабілітаційних відділеннях після гострого інфаркту міокарду, гострих цереброваскулярних порушень, після ортопедичних операцій, після оперативних втручань на органах травлення, відновлювальне лікування після перенесених ефективних операцій на легенях, після хірургічного втручання на органах сечостатевої системи, при порушеннях обміну речовин та порушень перебігу вагітності.

     Направлення застрахованих осіб здійснюється із стаціонару закладів охорони здоров’я. Медичний відбір хворих у реабілітаційні відділення проводиться відбірковою комісією закладу охорони здоров’я по медичному відбору хворих у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів відповідно до медичних показань.

     Застрахована особа, яка перебуває на стаціонарному лікуванні для отримання путівки повинна оформити і надати Довідку страхувальника-документ, який підтверджує, що одержувач довідки є застрахованою особою в системі загальнообов'язкового державного страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням та на час видачі їй путівки протягом поточного року не користувалась путівкою до реабілітаційного відділення.

      Форма Довідки страхувальника визначена додатком 4 до Порядку №12 і складається із двох частин, одна з яких заповнюється на підприємстві застрахованої особи, друга частина Довідки заповнюється за місцем обліку страхувальника в органі Фонду. Довідка дійсна протягом одного місяця.

     Путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу видається закладом охорони здоров'я застрахованій особі безкоштовно, терміном лікування 24 дні.

     Детальну інформацію можна отримати безпосередньо у закладах охорони здоров'я Запорізької області або за телефонами Енергодарської міської виконавчої дирекції ЗОВ ФСС ТВП (м.Енергодар, вул.Українська, 4а):  (06139) 6-24-96, 6-53-91, 6-59-97.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень