Великобілозерська районна державна адміністрація

Призовників, які ухиляються від служби в армії, буде розшукувати поліція

Дата: 18.04.2016 13:03
Кількість переглядів: 1090

У військкоматах області тривають заходи, пов’язані з відбором громадян на військову службу за контрактом, а також  призовом на строкову військову службу. Стан цієї роботи на територіях розглянуто на обласній селекторній нараді, яка відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації (стажування) Олександра Іщенка.

За словами представників військкоматів, багато призовників ухиляється від проходження служби, деякі ховаються. Певна кількість юнаків  після проведення медичного огляду визначена непридатними для проходження військової служби за станом здоров’я. За інформацією обласного військового комісара Олександра Біди, наразі в області налічується 5 тис. 542 особи, які знаходяться в розшуку. Лише 20 з них розшукано.

Як підкреслив Олександр Іщенко, в районах необхідно посилити агітаційну та роз’яснювальну роботу щодо відбору кандидатів та прийняття на військову службу за контрактом, активніше долучати поліцію до розшуку призовників, які ухиляються від служби, пильно ставитися до проходження медичного огляду.

- Це не примха, а обов’язок кожного чоловіка. Необхідно людям пояснювати, що не слід ховатися, а треба долучатися до лав Збройних Сил України. Напевно, призовники не знають, що в зону АТО їх відправляти ніхто не буде, служба проходитиме у місцях дислокації військових частин. Необхідно правильно роз’яснювати це людям. Адже це питання оборони області та України в цілому. Тепер в армії є гідна заробітна плата, забезпечується харчування, обмундирування. На сьогодні у нас сучасна армія і військові – це люди, які знаходяться  на першому місці, - наголосив посадовець.

За підсумками наради вирішено поглибити роз’яснювальну та агітаційну роботу в районах і містах області, розробити спільні заходи по виявленню осіб, які ухиляються від призову, провести операцію «Візит», у рамках якої буде практикуватися поквартирний обхід для роз’яснення переваг  служби в армії та необхідності виконання військового обов’язку.

Довідково:

перевагами проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України є:

гарантоване грошове забезпечення, яке у 2016 році збільшене та складає від 7 тис. грн., щорічно виплачується матеріальна допомога на соціально-побутові потреби, матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового утримання;

речове забезпечення;

соціальні гарантії – безкоштовна медична допомога військовослужбовцю та членам його сім’ї, право на санаторно-курортне лікування;

щорічна відпустка від 30 до 45 календарних днів зі збереженням  грошового, матеріального забезпечення;

можливість отримання  безкоштовного житла за рахунок держави;

можливість отримання  первинного офіцерського звання;

вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років;

можливість отримання вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» у ВНЗ за рахунок держави без відриву від служби тощо.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни України віком від 18 до 40 років, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають встановленим вимогам проходження військової служби. На сьогодні, під час дії особливого періоду, граничний вік призову збільшено до 60 років.

 

 Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень