Великобілозерська районна державна адміністрація

Костянтин Бриль: «Влада звернеться до НКРЕ КП з проханням тимчасово призупинити дію «нульового» алгоритму для забезпечення операційної діяльності і виплати зарплатні в обленерго»

Дата: 16.11.2016 15:42
Кількість переглядів: 356

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада з питань погашення заборгованості промислових підприємств та підприємств житлово-комунального господарства області за спожиту електроенергію.

Відкриваючи захід, очільник регіону підкреслив, що проблеми ВАТ «Запоріжжяобленерго» досягли критичного стану через так званий «нульовий алгоритм», установлений НКРЕ КП для запорізької енергокомпанії. Всі зароблені підприємством кошти автоматично перераховуються на рахунки ДП «Енергоринок». На сьогодні це майже 30 мільйонів щоденно.

- Для потреб запорізьких енергетиків грошей не залишається. Вже другий місяць поспіль працівники обленерго не отримують зарплатню. Також коштів немає і на формування аварійного запасу. Ми розуміємо, що для забезпечення стабільної роботи у зимовий період підприємтсву потрібно близько 30 мільйонів гривень. Тож маємо зробити все, аби наші громадяни та соціальна сфера не постраждали через відсутність коштів у  ВАТ «Запоріжжяобленерго». Насамперед це залежить від великих підприємств-боржників, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами заступника генерального директора ВАТ «Запоріжжяобленерго» Юрія Лісняка, нині загальний борг підприємства перед енергоринком складає понад 1 мільярд 200 мільйонів гривень.

Серед хронічних боржників було названо ЗДП «Кремнійполімер». На 1 листопада 2016 року підприємство  не  сплатило 136 мільйонів гривень, які накопичились за сім років. При цьому щомісячно завод продовжує збільшувати борг. У свою чергу Запорізький титаномагнієвий комбінат є найбільшим боржником у регіоні. Від нього ВАТ «Запоріжжяобленерго» недоотримало 365,5 мільйона гривень. Хоча поточні рахунки підприємство поступово сплачує останні 6 місяців. Так само почали розраховуватись за спожиту в поточному місяці електроенергію КП «Облводоканал» ЗОР і КП «Водоканал» Запорізького міськвиконкому. Крім того, комунальники поступово погашають існуючий борг. За останній рік сума зменшилась на 7 мільйонів гривень, проте залишається ще 52 мільйони гривень.

Як повідомив директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрій Антонов, 11 листопада в НКРЕ КП відбулася нарада, присвячена проблемним питанням ВАТ «Запоріжжяобленерго». За пропозицією комісії було надано доручення щодо залучення місцевих бюджетів для фінансової підтримки  обленерго.

У свою чергу Костянтин Бриль підкреслив, що кошти будуть виділятись владою лише за умови надання гарантій від НКРЕ КП, що вони залишаться на рахунках ВАТ «Запоріжжяобленерго», аби енергетики могли сформувати певний стратегічний запас для ліквідації аварійних ситуацій, які можуть статися, у тому числі й через погіршення погодних умов.

- Сьогодні ми зібрались не для того, аби витиснути останнє із боржників. Проте і вони мають зрозуміти, що зловживати ситуацією з «екологічною бронею» більше не вдасться. Вислухавши їхні виправдання, я побачив, що більшість з них продовжує свою роботу. А відповідно – отримує прибутки. Тож за результатами цієї наради нами буде підготовлено листа до ГУ ДФС у Запорізькій області з вимогою ретельно вивчити фінансову діяльність 12 найбільших підприємств-боржників. Крім того, ми звернемось і до НКРЕ КП з проханням тимчасово призупинити дію «нульового» алгоритму для забезпечення операційної діяльності і виплати зарплатні в обленерго, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень