Великобілозерська районна державна адміністрація

Учасники АТО отримуватимуть безкоштовну правову допомогу

Дата: 18.04.2016 14:09
Кількість переглядів: 576

За ініціативи обласного центру допомоги учасникам АТО відбулася нарада щодо підвищення ефективності юридичної підтримки наших захисників. У солдатів, які повертаються додому з четвертою хвилею демобілізації, виникає чимало запитань, пов’язаних з відсутністю довідок про середній заробіток, невиплатою надбавок за участь у бойових діях, званням, неправильним заповненням військового квитка тощо. Проте мало хто звертається до професіоналів. За словами директора регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги Павла Наливайка, за дев’ять місяців до філій у Запоріжжі, Мелітополі та Бердянську завітали лише 40 із понад 5,5 тис. колишніх фронтовиків.

Керівник обласного центру допомоги учасникам АТО Олексій Сквордяков запропонував організувати чергування фахівців у приміщенні облдержадміністрації. Це дозволить оперативно надавати роз’яснення з типових питань. Проте практикуючі юристи та адвокати висловили сумнів у доцільності цього. Часто справи бувають заплутаними, потребують індивідуального підходу та тривалого вивчення документів. Як альтернатива пропонується скайп-сесія, в ході якої клієнт розкриває суть проблеми, а за кілька днів отримує детальні роз’яснення від консультанта. Також варто проводити виїзні прийоми у госпіталі, військових комісаріатах, районних та міських управліннях соціального захисту, не чекати учасників  АТО, а йти до них самим.

Павло Наливайко передав активістам плакати та брошури з порадами щодо отримання рецептів на безкоштовні ліки, соціальних та правових гарантій учасників АТО, захисту від свавілля кредиторів, відстоювання своїх трудових прав. Помічник голови облдержадміністрації Олександр Зубченко повідомив, що матеріали буде розтиражовано та передано у всі міста, райони та військові частини області. Учасники наради вирішили налагодити прямий зв’язок між волонтерами і юристами та підтримати розробку окремої програми обласного бюджету, за кошти якої будуть оплачувати адвокатів для пільгових категорій населення, зокрема учасників АТО та членів родин загиблих.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень