Великобілозерська районна державна адміністрація

Посіви озимих культур зимують у спокої

Дата: 27.01.2017 15:44
Кількість переглядів: 379

Департамент агропромислового комплексу облдержадміністрації повідомив про вплив погодних умов на стан сільськогосподарських культур.

Так, у другій декаді січня на території області спостерігалась тепла з опадами погода, що була зумовлена дією південних та північних циклонів.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 3-4 о тепла, поверхня грунту нагрівалась при цьому теж до 1-4°.

Мінімальна температура повітря знижувалась до 9-14° морозу, поверхня грунту охолоджувалась на 1-4°.

Опади у вигляді дощу, снігу та мокрого снігу спостерігались на всій території області упродовж 3-4 днів. Кількість їх за декаду на більшій частині території становила 13- 22 мм , що відповідає 107-198 % від декадної норми. У відповідній декаді минулого року опадів випало 32- 46 мм .

Глибина промерзання грунту на кінець декади на більшій частині території становила 12- 29 см , місцями - 3-7см.

Сніговий покрив на полях із зимуючими культурами середньою висотою від 1 до 13 см в останній день декади спостерігався майже на всій території області. Щільність його на окремих ділянках становила 0.25 г/см 3 .

Упродовж декади озимі культури, багаторічні трави та плодові культури знаходились у стані зимового спокою. Несприятливі умови для перезимівлі озимої пшениці спостерігались лише на спостережній ділянці у Михайлівському районі. На цій ділянці зареєстровано притерту до грунту льодову кірку середньою товщиною 6 мм . Мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці ( 3 см ) у періоди сильних морозів знижувалась до 2-6° морозу і була вищою від критичних температур вимерзання.

 


 

 

 


 

Управління у справах преси та інформації


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень