Великобілозерська районна державна адміністрація

Обласна влада, правоохоронці та перевізники боротимуться за збереження залізничних вантажів

Дата: 26.09.2016 15:44
Кількість переглядів: 425

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля відбулася нарада щодо схоронності вантажів при перевезенні залізничним транспортом. В обговоренні розв’язання проблеми  взяли участь в.о. першого заступника начальника регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» Олександр Декарчук, заступник начальника ГУНП у Запорізькій області полковник поліції Іван Пазиніч, очільники районних відділів поліції, представники промислових підприємств та фахівці структурних підрозділів ОДА.

Як повідомив в.о. першого заступника начальника регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» Олександр Декарчук, розкраданню сторонніми особами найбільше піддаються такі вантажі як металобрухт, металопродукція різних найменувань, лом чорних металів, кокс та вугілля. Крім того, лідером у цьому році стали мінеральні добрива, які перевозяться до станцій Запорізької дирекції. За 8 місяців 2016 року станціями Запорізької дирекції залізничних перевезень складено 2178 комерційних актів на розкрадання, нестачу і пошкодження вантажів. Криміногенними ділянками на дирекції залишаються Пологівський, Оріхівський,  Гуляйпільський, Василівський та Кам'янсько-Дніпровський райони. При цьому дії розкрадачів завдають залізниці не тільки прямі матеріальні збитки, але й створюють безпосередню загрозу безпеці руху, життю та здоров'ю людей,  виводять з ладу дороге залізничне обладнання. Так, збитки Придніпровської залізниці по Запорізькій області від втрати вантажів за 8 місяців 2016 року склали майже 5 мільйонів гривень або 74,3% від суми збитків залізниці.

Тим часом, за інформацією ГУ Національної поліції в Запорізькій області, за станом на 31.08.2016 зареєстровано 2001 повідомлення щодо незаконного втручання в роботу залізничного транспорту і розкрадання вантажів, з них: внесено в ЄРДР 1502  повідомлення і 499 повідомлень не знайшли підтвердження ознак кримінальних правопорушень. Усього зареєстровано 1171 кримінальне провадження, пов'язане з крадіжками вантажів. Закрито 540 кримінальних проваджень, які мали ознаки крадіжок вантажів, направлено за підслідністю в інші області ГУНП  24 кримінальних провадження. Залишок складає 607 кримінальних проваджень, з яких 50 мають перспективу на пересилку.

За словами Костянтина Бриля, найбільша кількість крадіжок залізничних вантажів відбувається на території саме нашої області.

- Влада регіону вимагає вирішення цієї ситуації, адже нам соромно чути такі цифри. І ми не збираємось залишатися простими спостерігачами. Насправді більшості присутніх реально відомі обличчя злочинців та схеми їх діяльності. Тож ми зібрались, аби створити карту взаємодії між правоохоронцями, перевізниками та тими, хто втрачає вантажі. Нам потрібно ліквідувати не наслідки, а причини правопорушень. Тож після сьогоднішньої розмови ви маєте організувати спільні рейди та об’єднати свої зусилля та повноваження у вирішенні питання розкрадання вантажів, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

 

 

Управління у справах преси та інформації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень