Великобілозерська районна державна адміністрація
Великобілозерський район, Запорізька область

Обережно - сказ!

Переглядів: 177

Великобілозерське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Запорізькій області повідомляє, що на території Великобілозерського району з 6 по 10 листопада 2018 року буде проводитися Кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Дана кампанія  проводиться по всій Україні. Брикети із речовиною не шкідливі ні для людей, ні для свійських тварин.

На території Запорізької області для цієї операції залучили три одиниці авіаційної техніки, яка з висоти розкидає вакцину. Розповсюдження принад здійснюватиметься поза межами населених пунктів - над лісовими та сільськогосподарськими угіддями. Загалом планують охопити практично 85% території області. На 1 кв.км. потраплятиме близько 20 доз.

Принада нагадує сірникову коробку і має різкий запах м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула із вакциною проти сказу. Для імунізації використовують високоімунну антирабічну вакцину Орісвак, яку виробляють у Броварах.

«Сказ — одне із найнебезпечніших захворювань для людей і для тварин. Якщо людина чи тварина підчепила сказ, то він не лікується. Вже багато років це захворювання присутнє на території України, в тому числі на Запоріжжі. У той час, як у Європі сказу практично немає — тому що там вже багато років вакцинують диких м’ясоїдних тварин, які фактично є резервуаром цього захворювання. Саме тому в Україні на рівні держави було прийнято рішення: провести по всій території країни пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин, тому що побороти сказ іншим шляхом просто неможливо».

 

« повернутися до списку новин